"Wigilia to czuwanie, czekanie na przyjście tego, co nieznane, ale też tego, co najpiękniejsze, na przyjście nadziei na świat, na przyjście Pana Jezusa. Chciałbym życzyć z tej okazji wszystkim państwu, żeby nadzieja przychodziła do was z drugim człowiekiem, bo myślę, że nadzieja właśnie tak najlepiej przychodzi do nas - jak drugi człowiek wyciąga rękę, żeby to był bliski wam drugi człowiek"

– powiedział premier.

"Życzę świąt – tym z państwa, którym można tego życzyć - jak najbardziej rodzinnych, żebyście się cieszyli rodziną, żeby ten przyszły rok był dla was szczęśliwy. Jestem przekonany, że Polska tak wiele wam zawdzięcza"

– dodał. Morawiecki dziękował też seniorom „za przechowanie wartości, wiary i kultury przez czasy komuny" oraz za wychowanie następnego pokolenia. Złożył im życzenia w imieniu całego polskiego rządu i parlamentu.

W spotkaniu wzięli także udział wojewoda śląski Jarosław Wieczorek i prezydent Jaworzna Paweł Silbert, który zapewnił, że polityka senioralna jest priorytetem władz miasta.

Po spotkaniu premier złożył wieniec pod krzyżem i obeliskiem upamiętniającymi kilkadziesiąt osób straconych podczas niemieckiej okupacji w 1942 i 1944 r.