Premier do seniorów: Polska tak wiele wam zawdzięcza. Złożył też życzenia

/ twitter.com/PremierRP

Premier Mateusz Morawiecki spotkał się wieczorem z seniorami – podopiecznymi Dziennego Domu Pomocy Społecznej w Jaworznie (Śląskie). Wieczór przy zastawionym przysmakami stole wypełniły życzenia i kolędy. "Życzę świąt – tym z państwa, którym można tego życzyć - jak najbardziej rodzinnych, żebyście się cieszyli rodziną, żeby ten przyszły rok był dla was szczęśliwy. Jestem przekonany, że Polska tak wiele wam zawdzięcza" – powiedział. Morawiecki dziękował też seniorom „za przechowanie wartości, wiary i kultury przez czasy komuny" oraz za wychowanie następnego pokolenia.

"Wigilia to czuwanie, czekanie na przyjście tego, co nieznane, ale też tego, co najpiękniejsze, na przyjście nadziei na świat, na przyjście Pana Jezusa. Chciałbym życzyć z tej okazji wszystkim państwu, żeby nadzieja przychodziła do was z drugim człowiekiem, bo myślę, że nadzieja właśnie tak najlepiej przychodzi do nas - jak drugi człowiek wyciąga rękę, żeby to był bliski wam drugi człowiek"

– powiedział premier.

"Życzę świąt – tym z państwa, którym można tego życzyć - jak najbardziej rodzinnych, żebyście się cieszyli rodziną, żeby ten przyszły rok był dla was szczęśliwy. Jestem przekonany, że Polska tak wiele wam zawdzięcza"

– dodał. Morawiecki dziękował też seniorom „za przechowanie wartości, wiary i kultury przez czasy komuny" oraz za wychowanie następnego pokolenia. Złożył im życzenia w imieniu całego polskiego rządu i parlamentu.

W spotkaniu wzięli także udział wojewoda śląski Jarosław Wieczorek i prezydent Jaworzna Paweł Silbert, który zapewnił, że polityka senioralna jest priorytetem władz miasta.

Po spotkaniu premier złożył wieniec pod krzyżem i obeliskiem upamiętniającymi kilkadziesiąt osób straconych podczas niemieckiej okupacji w 1942 i 1944 r.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts