Budka chciałby czytać listy, które otrzymuje premier. Odpowiedź przyszła błyskawicznie

Borys Budka, Ryszard Terlecki / Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Komisja Europejska wysłała list do prezydenta, premiera, marszałka Sejmu i Senatu w Polsce z prośbą o wstrzymanie projektu ustawy dotyczącego sądów. Pomysł podchwycił dziś Borys Budka i zapragnął… przejrzeć korespondencję premiera. Dostał błyskawiczną odpowiedź od wicemarszałka Sejmu.

Przed rozpoczęciem rozpatrywania sprawozdania komisji posłowie opozycji złożyli szereg wniosków formalnych. Poseł Lewicy Krzysztof Śmiszek wystąpił z wnioskiem formalnym o ogłoszenie przerwy i zwołanie Konwentu Seniorów. Chciał przeniesienia dalszego rozpatrywanie projektu PiS na następne posiedzenie Sejmu.

Krzysztof Paszyk PSL-Kukiz15 złożył wniosek o przerwę w celu zapoznania się z apelem Komisji Europejskiej do polskich władz o wstrzymanie prac nad projektem nowelizacji. Tomasz Trela (Lewica) zawnioskował o przerwę i zwołanie konwentu seniorów celem ponownego omówienia trybu prac nad tym projektem.

Z takim wnioskiem formalnym wystąpił poseł Borys Budka.

Ciężko tylko i wyłącznie bazować na informacjach medialnych. Natomiast jeżeli prawdą jest to, że Komisja Europejska do najważniejszych organów w Polsce skierowała bardzo mocny list z apelem o wstrzymanie prac nad tą kontrowersyjną ustawą, to jesteśmy w zupełnie innym miejscu, niż byliśmy jeszcze dzisiaj nad ranem

– mówił dziś w Sejmie Borys Budka przed II czytaniem projektu ustawy dyscyplinującej sędziów.

Poseł Platformy Obywatelskiej chciał, by zarządzono przerwę, by posłowie mogli się zapoznać z listem skierowanym do prezydenta, premiera, marszałka Sejmu i Senatu.

"Proszę w imieniu klubu Koalicji Obywatelskiej, marszałka o doręczenie posłom kopii listu Komisji Europejskiej skierowanego do marszałka Sejmu i w tym celu bardzo proszę o zarządzenie przerwy, by był czas dla klubów. Proszę o przerwę w imieniu klubu, by był czas na zastanowienie się i zapoznanie się z listem Komisji Europejskiej" – powiedział Budka.

Odpowiedź przyszła natychmiastowo.

Panie pośle, władze Rzeczpospolitej podejmują suwerenne decyzje. Co do ujawniania albo odpowiedzi na listy i to jest ich problem, a nie w tej chwili pana posła

– stwierdził wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki, prowadzący obrady.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Ponad sto przypadków koronawirusa

/ Davidmau (sxc.hu)

  

- We Włoszech jest już ponad sto przypadków zarażenia koronawirusem - poinformowały media za lokalnymi władzami. Najwięcej zachorowań jest w regionie Lombardia na północy, chorych jest tam 89 osób. W ostatnich dniach zmarło dwoje siedemdziesięciolatków.

Liczba zachorowań rośnie w bardzo szybkim tempie. Drugim regionem, w którym potwierdzane są kolejne przypadki, jest Wenecja Euganejska.

Obszary na północy, na których wystąpił koronawirus, zostały uznane za "czerwoną strefę". Jedenaście gmin, zamieszkanych przez 50 tysięcy ludzi, zamknięto. Nie można do nich się dostać ani ich opuścić. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts