Podczas wczorajszych obrad Sejmu dało się zauważyć osamotnionego Grzegorza Schetynę i wręcz rozchwytywanego Borysa Budkę, do którego posłowie Koalicji Obywatelskiej przychodzili z każdym problemem. Czy nadchodzi zmiana warty? Zapytaliśmy o to samego posła Budkę.

- Myślę, że to kwestia tego, że szef klubu odpowiada za kwestie organizacyjne, wiemy jaka jest dziś atmosfera. Staram się patrzeć z wielką pokorą na tego typu sytuacje. Przed nami są trudne wybory w Platformie Obywatelskiej, ale wierzę, że z wyborów można przejść zwycięsko dla całej formacji, jeżeli ta rywalizacja jest prowadzona w takim sportowym duchu i wierzę, że tak będzie przy tych wyborach.

- powiedział Budka w rozmowie z naszą reporterką Cyntią Harasim.

W ostatnim czasie pojawiły się spekulacje o tym, że wsparcie Donalda Tuska może w przyszłości mieć... Szymon Hołownia - celebryta, który chce kandydować na prezydenta RP w 2020 roku. Budka zapewnia jednak, że Tusk poprze kandydaturę Małgorzaty Kidawy-Błońskiej.

- Byłem na spotkaniu z Donaldem Tuskiem w sobotę. Rozmawialiśmy o przyszłości, o wyborach prezydenckich i publicznie zadeklarował poparcie dla Małgorzaty Kidawy-Błońskej (...) Tusk jest członkiem PO, szefem EPL i nie wyobrażam sobie, by nie wspierał naszej wspólnej koleżanki, czyli Małgorzaty Kidawy-Błońskiej

- powiedział w rozmowie z Niezalezna.pl.

Obejrzyj całą rozmowę: