Black Hawki przekazane polskim żołnierzom

Żołnierze polskich sił specjalnych zasługują na najlepszy sprzęt, taki sprzęt właśnie dziś wchodzi do służby - powiedział dziś szef MON Mariusz Błaszczak.

S-70i Black Hawk
twitter.com/MON_GOV_PL

Minister Mariusz Błaszczak wziął udział w ceremonii przekazania Wojskom Specjalnym czterech śmigłowców S-70i Black Hawk w 1. Bazie Lotnictwa Transportowego.

Podkreślił, że wyposażenie Wojsk Specjalnych w tak nowoczesny sprzęt jest ogromnym sukcesem.

"To śmigłowce, które należą do sił zbrojnych wielu państw, które zostały sprawdzone w walce"

- mówił Błaszczak.

Zaznaczył, że przekazany sprzęt został wyprodukowany w polskich zakładach w Mielcu, gdzie "tętni życie polskiej myśli technologicznej i lotniczej".

Błaszczak podkreślił, że polscy żołnierze sił specjalnych zasługują na najlepszy sprzęt. Jak dodał, "ten sprzęt właśnie dziś wchodzi do służby". Szef MON zaznaczył również, że przekazane śmigłowce są wyposażone w najnowocześniejsze systemy łączności i nawigacji. Jak dodał "są wyposażone tak, jak życzyli sobie żołnierze sił specjalnych".

W styczniu br. minister Błaszczak podpisał umowę na zakup czterech śmigłowców S-70i Black Hawk dla Wojsk Specjalnych do prowadzenia powietrznych operacji specjalnych wraz z pakietem logistycznym i szkoleniowym.

Umowa została zawarta pomiędzy Skarbem Państwa a Polskimi Zakładami Lotniczymi w Mielcu. Jej wartość to 683,4 mln zł brutto.

Zgodnie z kontraktem, w ramach pakietu logistycznego, wykonawca ma dostarczyć zapas części zamiennych i eksploatacyjnych oraz sprzęt na potrzeby obsługi naziemnej śmigłowców, a w ramach pakietu szkoleniowego przeprowadzić kompleksowe szkolenie pilotów i personelu technicznego.

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

#MON #śmigłowce #S-70i Black Hawk

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo