Dulkiewicz krytykuje przejęcie Grupy Energa przez PKN Orlen. Płażyński odpowiada na zarzuty

Co dobrego udało się zrobić Aleksandrze Dulkiewicz podczas jej prezydentury w Gdańsku? Dlaczego prezydent Gdańska krytykuje przejęcie Energi przez Orlen? Na te i inne pytania w "Rozmowie Niezależnej" z Lidią Lemaniak odpowiada poseł Prawa i Sprawiedliwości, Kacper Płażyński.

https://www.youtube.com/watch?v=QnJc8U7KV5w

PKN Orlen ogłosił niedawno wezwanie na 100 proc. akcji Grupy Energa. Koncern podkreślił, że planowana transakcja wpisuje się w jego strategię, która zakład budowę silnego multienergetycznego koncernu, w tym dalszy rozwój obszaru energetyki, także w obszarze źródeł odnawialnych.

Decyzję tę krytykowali jednak politycy opozycji. Pod siedzibą gdańskiej Grupy Energa europoseł PO Janusz Lewandowski stwierdził, że "PiS zachowuje się na Pomorzu jak kolonizator na obcym terytorium". Marszałek Pomorza Mieczysław Struk dodał, że partia rządząca ponosi odpowiedzialność za spadające ceny akcji Grupy Energa. Według prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz, próba sprzedaży akcji spółki Energa w cenie 7 złotych jest "ograbianiem obywateli, skarbu państwa, a także samorządów".

"Jest to dla nas kolejny przejaw centralizacji Polski, lekceważenia regionów i lokalności. Samorządowcy mówią temu zdecydowane nie"

- mówiła Dulkiewicz.

Na zarzuty polityków opozycji w "Rozmowie Niezależnej" odpowiada Kacper Płażyński, poseł Prawa i Sprawiedliwości:

 

 

Źródło: niezalezna.pl

#Gdańsk #Orlen #Grupa Energa #PKN Orlen #Aleksandra Dulkiewicz #Kacper Płażyński

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo