Były sędzia usłyszy zarzuty. W tle prowokacja sprzed kilku lat

zdjęcie ilustracyjne, / pixabay.com

  

Jutro prokuratura przedstawi byłemu sędziemu Wojciechowi Ł. zarzuty popełnienia dwóch przestępstw. Dotyczą one złożenia przez niego doniesienia o przestępstwie, którego nie było oraz składania fałszywych zeznań - podaje portal tvp.info.

Według informacji portalu tvp.info "15 lutego 2016 r. w pisemnym zawiadomieniu do (...) prokuratury sędzia zwrócił się o ściganie osoby, która między 16 a 28 stycznia 2016 r. miała się podszywać pod niego na portalu społecznościowym Twitter w celu wyrządzenia mu szkody osobistej."

"Jeszcze tego samego dnia zostało w tej sprawie wszczęte śledztwo. Złożenie zawiadomienia nastąpiło po ukazaniu się 29 stycznia 2016 r. na portalu Kulisy24.com publikacji pt. >>Zaplątany sędzia<<, w której autorzy – nie wymieniając z nazwiska Wojciecha Ł. – opisywali, że znany sędzia nawiązał za pośrednictwem Twittera prywatną korespondencję z osobą, którą wziął za Tomasza Lisa i namawiał ją do przyjęcia nowej strategii w politycznej walce z rządem"

- wskazano w artykule.

Dodano, iż "z opinii biegłego z zakresu informatyki wynika, że nie doszło do włamania na konta, które Wojciech Łączewski prowadził w portalu Twitter pod fikcyjnymi nazwiskami >>Marek Matusiak<< i >>Krzysztof Stefaniak<<".

"Wnikliwa analiza materiału dowodowego wykazała, że nie doszło do nielegalnego przejęcia przez osobę trzecią kont na Twitterze prowadzonych przez Wojciecha Ł. Doprowadziło to do umorzenia w maju 2018 r. wszczętego po jego zawiadomieniu postępowania"

- napisano.

"Zeznania świadków przeczą jednocześnie wersji zdarzeń przedstawionej przez byłego sędziego. Ustalenia śledczych wskazują, że były sędzia dopuścił się czynów z art. 238 i art. 233 par. 1 kodeksu karnego, polegających na złożeniu zawiadomienia o przestępstwie, którego nie było i składaniu fałszywych zeznań"

- poinformował portal.

"Prokurator Regionalny w Krakowie przedstawi byłemu sędziemu Wojciechowi Łączewskiemu zarzuty w sprawie popełnienia obu tych przestępstw"

- poinformowano w artykule.

Wojciech Ł. był sędzią znanym m.in. z tego, że cztery lata temu orzekał w składzie sędziowskim, który skazał byłego szefa CBA Mariusza Kamińskiego na trzy lata więzienia; uznał m.in., że ten przekroczył uprawnienia i prowadził nielegalne działania operacyjne CBA w >>aferze gruntowej<<". 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


Zmarło 6-tygodniowe dziecko z Covid-19

/ pixabay.com

  

Z powodu koronawirusa w Connecticut zmarło sześciotygodniowe niemowlę - poinformował gubernator tego stanu Ned Lamont. To prawdopodobnie najmłodsza ofiara śmiertelna Covid-19 na świecie.

Dziewczynka trafiła do szpitala w ubiegłym tygodniu. Mimo wysiłków lekarzom nie udało się jej uratować. We wtorek wieczorem test wykazał, że dziecko ma koronawirusa.

"To wirus, który bezlitośnie atakuje najbardziej wrażliwych. To pokazuje jak ważne jest pozostanie w domu i ograniczanie kontaktu z innymi ludźmi"

- stwierdził gubernator Connecticut.

Lamont poinformował w środę o kolejnych 19 zgonach chorych z Covid-19 w Connecticut. Łącznie w położonym w pobliżu Nowego Jorku stanie zmarły już 85 zakażone osoby.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts