Dziś Sejm zajmie się projektem PiS ws. zmian w sądownictwie. Na Konwencie Seniorów zgłoszono sprzeciw wobec uzupełnienia porządku obrad o ten projekt, ale w głosowaniu większość sejmowa zdecydowała, że Izba zajmie się projektem ustawy, autorstwa PiS.

Głosowało 394 posłów, za uzupełnieniem porządku obrad było 201, przeciw 193, nikt nie wstrzymał się od głosu. Udziału w głosowaniu nie wzięło 66 posłów, w tym 34 z PiS, 11 z Koalicji Obywatelskiej, 12 z Lewicy, 7 z PSL-Kukiz15 oraz 2 z Konfederacji.

Za uzupełnieniem porządku obrad byli tylko posłowie PiS, wszyscy pozostali głosowali przeciw.

- To, co stało się dzisiaj jest bardzo złe, co do tego nie ma żadnych wątpliwości

- ocenił Wieczorek.

- Będę wnioskował do prezydium klubu o ukaranie posłów, których nie było, a nie usprawiedliwiali wcześniej swojej nieobecności. Będą to kary regulaminowe, wynikające z regulaminu klubu

- zapowiedział sekretarz klubu Lewicy.

- Mogę za to jedynie przeprosić

- dodał.

W głosowaniach udziału nie wzięła m.in. posłanka Lewicy Anna Maria Żukowska. Na Twitterze w odpowiedzi na zarzuty jednej z użytkowniczek napisała:

"Nie zna Pani mojej sytuacji życiowej, więc proszę nie zabierać stanowiska w tej sprawie. Godzę pracę i opiekę nad dzieckiem już od wielu lat. Akurat dzisiaj nie mógł mnie zastąpić NIKT".