Mieszkańcy Finlandii i Estonii bez prądu

Około 40 tys. odbiorców w południowo-środkowej części Finlandii pozostawało dziś rano bez prądu po przejściu burzy śnieżnej. W Estonii z powodu wichury dostępu do energii elektrycznej pozbawionych zostało łącznie ponad 50 tys. gospodarstw.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com/Pexels/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/deed.pl

Jak poinformowało fińskie stowarzyszenie przedsiębiorstw energetycznych Energiateollisuus, na skutek szkód spowodowanych przez wichurę, przerwy w dostawie prądu dotknęły w szczytowym momencie w nocy ze środy na czwartek ok. 60 tys. gospodarstw.

Silny wiatr i opady mokrego śniegu powaliły drzewa, które uszkodziły także część trakcji kolejowych, m.in. w gminach we wschodniej części kraju. Niektóre pociągi zostały odwołane i wprowadzona została komunikacja zastępcza - podało fińskie radio Yle.

Dziś w ciągu dnia uszkodzenia są stopniowo naprawiane i przed południem bez prądu pozostawało ok. 20 tys. odbiorców w 60 gminach.

W Estonii na skutek wichury przerwy w dostawie prądu odczuło ok. 51 tys. gospodarstw, najwięcej w północnej oraz środkowej części kraju. W godzinach porannych przywrócono dostawy dla ok. 32 tys. odbiorców - poinformował krajowy nadawca radiowo-telewizyjny ERR. Przewiduje się, że szkody powinny zostać naprawione do końca dnia.

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

#burza śnieżna #prąd #Finlandia #Estonia

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo