Julia Przyłębska dla Niezalezna.pl: Niezawisłość to wewnętrzna siła każdego z nas

/ Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska

  

Kwestia budowania wymiaru sprawiedliwości to kwestia czasu, ale i pokory. Jeśli my, sędziowie, będziemy pokorni wobec naszych zadań, uda się to zbudować (...) Każdy sędzia musi by odważny. W  życiu jest tak, że człowiek ponosi jakieś ryzyko, ale musimy być uczciwi, niezawiśli i musimy służyć społeczeństwu - powiedziała prezes Trybunału Konstytucyjnego Julia Przyłębska w rozmowie z portalem Niezalezna.pl, podczas wieczoru kolęd Strefy Wolnego Słowa.

- Nie chciałabym oceniać sędziów. Wymiar sprawiedliwości to służba dla społeczeństwa Społeczeństwo chce mieć wymiar sprawiedliwości, żeby móc swoje problemy rozwiązywać przed niezawisłymi sądami. Tak jest od wieków. Niezawisłość to nie to, kto z kim się spotyka, co myśli, jaki ma światopogląd. Niezawisłość to wewnętrzna siła każdego z nas. Możemy mieć różnych przyjaciół, mamy nawet małżeństwa prokuratorsko-sędziowskie, czy adwokackie, ale kiedy zasiadamy za stołem, w nas musi być siła niezawisłości. Musimy wiedzieć, że służymy społeczeństwu - nie sobie, nie grupie, którą reprezentujemy. W każdym obywatelu musimy widzieć tego, który czeka na naszą pomoc. To jest nasza niezawisłość. A niezależne sądy to takie sądy, które składają się z niezawisłych, wewnętrznie wolnych sędziów

- powiedziała naszej reporterce Julia Przyłębska.

Kwestia budowania wymiaru sprawiedliwości to kwestia czasu, ale i pokory. Jeśli my, sędziowie, będziemy pokorni wobec naszych zadań, uda się to zbudować (...) Każdy sędzia musi by odważny. W  życiu jest tak, że człowiek ponosi jakieś ryzyko, ale musimy być uczciwi, niezawiśli i musimy służyć społeczeństwu. Musimy nauczyć się, że służymy sprawiedliwie i służymy wszystkim, a nie wybiórczo

- dodała.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Koronawirus we Włoszech: Ostrożność na lotniskach

Zdjęcie ilustracyjne / twitter.com

  

Choć epidemia koronawirusa najbardziej zagraża krajom azjatyckim, to jest państwo w Europie, które mocno odczuwa skutki tej choroby. To Włochy - wprowadza się tam nadzwyczajne środki ostrożności na lotniskach. Mimo to, wciąż informowani jesteśmy o kolejnych przypadkach koronawirusa w tym kraju.

Do 61 wzrosła liczba przypadków zarażenia koronawirusem we Włoszech - podały w sobotę służby medyczne. Ognisko zachorowań znajduje się w regionach Lombardia i Wenecja Euganejska na północy, gdzie zmarły dwie osoby. Jest już też pierwszy chory w Piemoncie.

Włochy są na pierwszym miejscu w Europie pod względem liczby przypadków groźnego wirusa, którego epidemia wybuchła w Chinach. Liczba potwierdzonych przypadków rośnie szybko. W ciągu niecałej doby zwiększyła się ponad trzykrotnie. Wśród zarażonych są lekarze.

Najwięcej zachorowań - 46, według najnowszych informacji, zanotowano w Lombardii, w tym także w rejonie Mediolanu. Również z Turynu, stolicy Piemontu napłynęła wiadomość o pierwszym w tym regionie chorym.

Wprowadzono nadzwyczajne środki ostrożności. Na nagraniu widzimy, jak służby lotniskowe badają temperaturę ciała podróżnym:

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts