Rzecznik SN: Małgorzata Gersdorf nie będzie kandydować na kolejną kadencję I prezesa

Małgorzata Gersdorf / By Adrian Grycuk - Praca własna, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=74301259

  

Prof. Małgorzata Gersdorf nie będzie kandydować na kolejną kadencję prezesa Sądu Najwyższego - poinformował rzecznik prasowy tego sądu sędzia Michał Laskowski, pytany czy obecna prezes SN będzie kandydować na drugą kadencję.

- Z tego, co na dzisiaj wiem, to nie. Pani prezes tak oświadcza i powołuje się przy tym na swój wiek

 - powiedział Laskowski, pytany dzisiaj o tę sprawę na antenie RMF FM.

Rzecznik SN podkreślił przy tym, że obecne przepisy dotyczące przechodzenia sędziów w stan spoczynku nie pozwoliłyby Gersdorf dokończyć 6-letniej kadencji.

- Nie mogłaby przez całą kadencję sprawować funkcji. (...) Mogłoby to być potraktowane przez pana prezydenta jako przeszkoda formalna do powołania jej na to stanowisko

 - wskazał Laskowski.

Jednocześnie przyznał, że namawia obecną prezes SN, aby kandydowała mimo tej przeszkody.

- Ale widzę, że nie jestem specjalnie przekonujący i skuteczny

 - zauważył.

Prof. Małgorzata Gersdorf jest pierwszą prezes Sądu Najwyższego od 2014 roku

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Ponad sto przypadków koronawirusa

/ Davidmau (sxc.hu)

  

- We Włoszech jest już ponad sto przypadków zarażenia koronawirusem - poinformowały media za lokalnymi władzami. Najwięcej zachorowań jest w regionie Lombardia na północy, chorych jest tam 89 osób. W ostatnich dniach zmarło dwoje siedemdziesięciolatków.

Liczba zachorowań rośnie w bardzo szybkim tempie. Drugim regionem, w którym potwierdzane są kolejne przypadki, jest Wenecja Euganejska.

Obszary na północy, na których wystąpił koronawirus, zostały uznane za "czerwoną strefę". Jedenaście gmin, zamieszkanych przez 50 tysięcy ludzi, zamknięto. Nie można do nich się dostać ani ich opuścić. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts