Kadencja obecnego lidera Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyny upływa pod koniec stycznia. Kalendarz wyborów nowego przewodniczącego przyjęła w ostatnią sobotę Rada Krajowa partii. Zgodnie z jej uchwałą, pierwsza tura wyborów odbędzie się 25 stycznia, ewentualna druga - 8 lutego. Udział w wyborach będą mieli prawo wziąć wszyscy członkowie partii. Kandydatów na szefa PO można zgłaszać do 3 stycznia. Wniosek o rejestrację kandydatury musi zostać poparty 10 podpisami członków Rady Krajowej Platformy.

Zdrojewski w dzisiejszej rozmowie w radiu TOK FM zapowiedział, że po 3 stycznia rozpocznie objazd po Polsce. Na razie - jak dodał - przygotowuje ofertę programową dla partii; jest także aktywny w mediach i na portalach społecznościowych.

- Według mojej oceny, jedno jest prawie pewne: władze w Platformie się zmienią

- zaznaczył senator.

Pytany o ocenę przywództwa Grzegorza Schetyny, polityk wyraził m.in. pogląd, że PO "zaliczyła niepotrzebną porażkę" w ubiegłorocznych wyborach samorządowych. Zastrzeżenia miał również do eurowyborów.

- Koalicja Europejska była wartością, natomiast sposób jej realizacji już absolutnie nie. Utraciliśmy pewną część wiarygodności

- powiedział.