Zatrzymanie Zbigniewa S. Prokuratura będzie wnioskować o areszt

Zbigniew S. / Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska

  

Prokuratura Regionalna w Lublinie wniesie dziś do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztu na trzy miesiące wobec kontrowersyjnego wideoblogera Zbigniewa S. Prokuratura zrobi to z uwagi na możliwą surową karę i obawę matactwa. Wobec Kamila C. i Edwarda Sz., odpowiadającymi także w tej sprawie, prokurator zastosuje natomiast poręczenie majątkowe w kwocie 30 tys. zł i dozór policji.

Zbigniew S. po doprowadzeniu do Prokuratury Regionalnej w Lublinie usłyszał siedem zarzutów. Trzy z nich dotyczą przywłaszczenia powierzonych mu przez darczyńców środków, czyli prania brudnych pieniędzy w porozumieniu z innymi osobami, a także nielegalnego prowadzenia loterii. Ma też cztery zarzuty z ustawy prawo o rachunkowości dotyczące braku sporządzenia sprawozdań finansowych i nie złożenia ich do organu rejestrowego.

Kamil C. i Edward Sz. usłyszeli zarzuty przywłaszczenia pieniędzy i ich prania. Czyny te zagrożone są karą nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Zbigniew S. został zatrzymany wczoraj i przewieziony do prokuratury w Lublinie. Według śledczych Zbigniew S., który prowadził fundację charytatywną własnego imienia, w porozumieniu z Kamilem C. i Edwardem Sz. przywłaszczył sobie 927 tys. zł z ponad 953 tys. zł wpłaconych przez darczyńców.

Zbigniew S. to wielokrotny recydywista. Odbywał kary więzienia i ograniczenia wolności; wymierzano mu również grzywny. Pierwszy wyrok Zbigniew S. dostał w 2000 roku - sąd skazał go na karę 4 lat pozbawienia wolności za oszustwa. Łącznie w sprawach przeciwko Zbigniewowi S. zapadło 19 wyroków skazujących. Poza oszustwami o podłożu finansowym przestępstwa przez niego popełnione polegały także na składaniu fałszywych zeznań, znieważaniu osób i stosowaniu przemocy lub gróźb w celu zmuszenia funkcjonariusza do odstąpienia od czynności służbowej.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Był w Mediolanie, zachorował. Koronawirusa wykryto po powrocie do Niemiec

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

  

Potwierdzono pierwszy przypadek zakażenia nowym koronawirusem w Badenii-Wirtembergii na południu Niemiec - poinformował ministerstwo zdrowia tego kraju związkowego. Zakażony to 25-latek, który niedawno był w Mediolanie.

W oświadczeniu ministerstwo poinformowało, że mężczyzna, który najprawdopodobniej został zainfekowany podczas pobytu we Włoszech, zgłosił się do odpowiednich służb, kiedy zaczął mieć objawy przypominające grypę. Ma trafić do szpitala.

- Osoby z bliskiego otoczenia pacjenta będą przebywać w kwarantannie w domu i codziennie będą pytane o stan zdrowia

- poinformowało ministerstwo i dodało, że ci, u których wystąpią objawy choroby, zostaną zabrani do szpitala.

W Niemczech potwierdzono wcześniej 16 przypadków zakażenia, a na całym świecie - ponad 80 tys. Najwięcej przypadków w Europie zanotowano dotąd we Włoszech - ponad 320.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts