Egzekwowanie przepisów przede wszystkim

  

Nie jestem do końca przekonany do planowanych zmian w kodeksie drogowym, które premier zapowiedział w ostatnią niedzielę.

Przypomnijmy: obowiązek zwalniania przed przejściem dla pieszych, ograniczenie do 50 km/h w terenie zabudowanym nawet w nocy (dotychczas było 60 km/h) oraz utrata prawa jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości o 50 i więcej kilometrów na godzinę również poza terenem zabudowanym. Oczywiście uważam, że potencjalnych morderców za kierownicą należy absolutnie wyeliminować z naszych dróg, natomiast zdecydowanie skuteczniej można byłoby to zrobić, po prostu egzekwując skuteczniej obecne prawo.

Pieniądze, które trzeba wydać na wdrożenie nowych przepisów (nowe znaki, oznaczenia i praca sądów, które będą częściej niż do tej pory odbierać prawa jazdy), powinno się moim zdaniem przeznaczyć na nowe etaty dla drogówki, aby mogła ona w skuteczniejszy sposób wyłapywać łamiących przepisy. Nieuchronność kary działa zazwyczaj znacznie lepiej niż każdy, nawet najostrzejszy przepis.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts