Rebelianci mordują cywili w DR Konga. Chodzą od domu do domu

/ twitter.com / @MimiReeds

  

Co najmniej 11 osób zginęło w najnowszej serii ataków rebelianckich na wschodzie Demokratycznej Republiki Konga (DRK). W sumie od piątku w podobnych atakach zginęły 43 osoby - poinformowała w poniedziałek kongijska organizacja obrony praw człowieka CEPADHO.

Do ataków doszło w mieście Beni i w jego rejonie, gdzie szerzy się epidemia eboli.

Według obserwatorów ostatnie ataki jeszcze bardziej utrudnią wysiłki pracowników służby zdrowia, aby dotrzeć do obszarów dotkniętych ebolą.

Organizacja obrony praw człowieka przekazała, że atak miał miejsce późno w niedzielę w Kamango w rejonie Beni, gdzie rebelianci szli od drzwi do drzwi, strzelając do swoich ofiar.

Do wzrostu przemocy doszło, gdy kongijskie wojsko wzmaga ofensywę w rejonie Beni przeciwko rebeliantom. Utworzony w Ugandzie Sojusz Sił Demokratycznych (ADF) przeniósł się do wschodniego Konga, gdzie występuje przeciwko tamtejszemu rządowi. Rosnąca niepewność we wschodnim Kongu spowodowała demonstracje przeciwko lokalnym władzom - podaje agencja Associated Press.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Szpital w Wolicy zamknięty dla odwiedzających. Powód: zagrożenie koronawirusem

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

  

Szpital Chorób Płuc i Gruźlicy w Wolicy koło Kalisza został do odwołania zamknięty dla odwiedzających – poinformowano w komunikacie na stronie placówki.

- Zakaz odwiedzin wprowadzono w Szpitalu Chorób Płuc i Gruźlicy w Wolicy k. Kalisza z powodu zagrożenia koronawirusem i działaniami "ukierunkowanymi na zminimalizowanie ryzyka wystąpienia i rozprzestrzeniania się koronawirusa"

– poinformował zastępca dyrektora ds. administracyjno-eksploatacyjnych Grzegorz Nawrocki.

W komunikacie wyjaśniono, że artykuły przynoszone hospitalizowanym pacjentom należy "staranie zabezpieczyć, opakować, opisać i pozostawić na portierni". Dostarczaniem paczek wskazanym pacjentom zajmą się pracownicy szpitala.

Zakaz obowiązuje do odwołania.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts