Ropociąg Płock-Gdańsk: Kto wykona dokumentację projektową?

zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

  

PERN rozstrzygnął przetarg i uzyskał wymagane zgody organów korporacyjnych na zawarcie umowy z ILF Consulting Engineers Polska na wykonanie dokumentacji projektowo–kosztorysowej dla budowy strategicznej, drugiej nitki rewersyjnego ropociągu na odcinku Płock-Gdańsk.

Jak poinformował w poniedziałek PERN, "wykonawca prac projektowych w ramach etapu przygotowania inwestycji uzyska wszelkie wymagane i konieczne w tym zakresie opinie, uzgodnienia i decyzje z wyłączeniem decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach inwestycji oraz - na zasadach prawa opcji – będzie pełnił nadzór autorski nad realizacją tzw. „II nitki Odcinka Pomorskiego”, czyli magistrali przesyłającej ropę naftowa na trasie Płock-Gdańsk i rewersyjnie, w odwrotnym kierunku, Gdańsk-Płock.

- PERN rozstrzygnął przetarg oraz uzyskał stosowne zgody organów korporacyjnych na zawarcie umowy z ILF Consulting Engineers Polska sp. z o.o. na wykonanie kompletnej dokumentacji projektowo – kosztorysowej strategicznej inwestycji budowy rewersyjnego rurociągu ropy naftowej na odcinku Płock-Gdańsk. W postępowaniu przetargowym wykonawca ten zaproponował najkorzystniejszą ofertę

- podała spółka.

PERN przypomniał, że budowa magistrali realizowana jest w oparciu o Ustawę z lutego 2019 r. o przygotowaniu i realizacji strategicznych inwestycji w sektorze naftowym, zwaną specustawą), która weszła w życie w kwietniu.

- Wstępnie zakłada się zakończenie etapu prac przygotowawczych pod koniec 2021 r. oraz rozpoczęcie fazy realizacji inwestycji

- zapowiedziała spółka.

Jak podał PERN, spółka ILF, która wykona dokumentację projektowo–kosztorysową dla budowy rewersyjnego ropociągu na odcinku Płock-Gdańsk, "jest jedną z wiodących inżynierskich firm projektowo – doradczych, która świadczy kompleksowe usługi m.in. w obszarze ropy i gazu oraz posiada bogate doświadczenie i specjalistyczną wiedzę techniczną i menedżerską niezbędną do świadczenia usług projektowania, doradztwa oraz zarządzania i nadzoru na realizacją inwestycji liniowej".

Wcześniej PERN szacował koszt budowy II nitki Odcinka Pomorskiego, czyli rewersyjnego rurociągu, którym transport ropy naftowej może odbywać się w dwóch kierunkach: Płock-Gdańsk oraz Gdańsk-Płock, na ok. 1 mld zł. Zwiększenie przepustowości Odcinka Pomorskiego ma strategiczne znaczenie dla spółki i bezpieczeństwa energetycznego Polski.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Gdańszczanie żegnają radnego Dawida Krupeja. "Zawsze życzliwy, otwarty, przygotowany merytorycznie"

śp. Dawid Krupej / facebook.com

  

Gdańszczanie żegnają zmarłego w piątek radnego Prawa i Sprawiedliwości Dawida Krupeja. Księga kondolencyjna poświęcona jego pamięci została wystawiona w poniedziałek w siedzibie Rady Miasta w Nowym Ratuszu.

[polecam:https://niezalezna.pl/312153-zmarl-gdanski-radny-pis-mial-zaledwie-29-lat]

Jako pierwsze wpisały się do niej prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz oraz przewodnicząca Rady Miasta Gdańska Agnieszka Owczarczak.

Życie ludzi i śmierć to często wielka tajemnica i samotność... Z wdzięcznością myślę o życiu i tym, co po sobie zostawił radny Dawid Krupej. Jego piękny głos wciąż pobrzmiewa w moich uszach. Niech dobry Pan przyjmie Go do siebie, a my gdańszczanki i gdańszczanie, obiecujemy wieczną pamięć

- napisała prezydent Aleksandra Dulkiewicz.

Jestem głęboko wstrząśnięta śmiercią Radnego Miasta Gdańska Dawida Krupeja. Zawsze życzliwy, otwarty na rozmowę. Zawsze merytorycznie przygotowany do dyskusji o Gdańsku, a zwłaszcza o gdańskiej kulturze. Dawidzie, za wcześnie. Składam serdecznie wyrazy współczucia Rodzinie i Przyjaciołom

 - napisała przewodnicząca Rady Miasta Gdańska Agnieszka Owczarczak.

W rozmowie z Polską Agencją Prasową samorządowca wspominał między innymi wiceprzewodniczący Rady Miasta z ramienia Prawa i Sprawiedliwości Piotr Gierszewski, którego Dawid Krupej uważał za swojego mentora.

Miałem wrażenie, że uczeń szybko przerósł mistrza. Dawid był niesamowicie aktywny. Napisaliśmy wspólnie najwięcej interpelacji. Już sama obecność dobrego człowieka czyni świat lepszy i piękniejszy - Dawid był takim człowiekiem. Niezwykle dojrzały w kontekście aktywności społecznej, wszędzie było go pełno. Będzie nam brakowało jego cudownego głosu. Jego barwa skupiała wszystkich, ja mogłem mówić, ale on był słyszany

- mówił Piotr Gierszewski.

Zwrócił uwagę, że Krupej angażował się w sprawy Gdańska również w Warszawie. Dzięki niemu wiele gdańskich zabytków jest odnawianych.

Wiceprezydent Gdańska Piotr Borawski uważa, że śmierć samorządowca jest olbrzymią stratą dla klubu Prawa i Sprawiedliwości. "Był zawsze merytorycznie przygotowany. Jego kultura osobista i sposób argumentacji wzbudzały podziw i wyróżniały go na forum Rady Miasta. Można było się różnić na poglądy, ale nigdy nie przekroczył żadnych barier" - powiedział Borawski.

Radny Sopotu Paweł Petkowski, który był bliskim kolegą zmarłego polityka, mówił, że Dawid Krupej był wielkim patriotą, osobą wrażliwą i życzliwą wobec drugiego człowieka. Cechowało go poczucie humoru. Odznaczał się wysoką kulturą osobistą.

Patrzyłem na Dawida z wielką nadzieją na przyszłość polskiej polityki na szczeblu lokalnym. Był wzorem dla starszych i młodszych od siebie kolegów i koleżanek 

- powiedział.

Przewodnicząca klubu radnych Wszystko dla Gdańska Beata Dunajewska powiedziała, że Dawida Krupeja zapamięta przede wszystkim, jako dobrego człowieka.

Miał w sobie coś takiego, że nawet wtedy, kiedy mówił coś, co dla mnie osobiście było kontrowersyjne, to używał takich słów i mówił to takim głosem, że można było mu wszystko wybaczyć. Miałam okazję uczestniczyć w debacie młodych przeciwko hejtowi, gdzie był mocno atakowany przez panią z Lewicy. Wychodził z tego obronną ręką i udawało mu się nie obrażać tej pani, za co zyskał mój ogromny szacunek. Żył krótko, bardzo intensywnie, ale pięknie i jako pięknego człowieka go zapamiętam 

- mówiła Dunajewska.

Księga kondolencyjna pozostanie wystawiona w gmachu Ratusza do piątku.


Dawid Krupej urodził się 20 marca 1991 r. Z wykształcenia był magistrem sztuki i śpiewakiem operowym. Ukończył Akademię Muzyczną w Gdańsku. Był doktorantem w zakresie nauk o zarządzaniu na Uniwersytecie Gdańskim. Mandat radnego uzyskał w wyborach samorządowych jesienią 2018 roku. Był liderem listy wyborczej Prawa i Sprawiedliwości w okręgu numer 6 obejmującym m.in. Oliwę i Osowę. Zasiadał w Komisji ds. Skarg, Wniosków i Petycji oraz Komisji Kultury i Promocji Rady Miasta Gdańska. Był pracownikiem Biura Programu "Niepodległa". Współpracował z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego, był asystentem wiceministra Jarosława Sellina.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts