Co Włosi znajdą pod choinką? Te prezenty mogą nas nieco zaskoczyć

zdjęcie ilustracyjne, / pixabay.com/Nietjuh

  

Co trzeci Włoch podaruje komuś pod choinkę żywność albo wino. To jedne z najpopularniejszych prezentów w tym kraju. Szczególnie mile widziane są lokalne specjały z małych zakładów.

W tym roku około 30 proc. mieszkańców Italii postanowiło obdarować najbliższych lub przyjaciół winem bądź lokalnymi artykułami żywnościowymi - wynika z sondażu Instytutu badania opinii Ixe dla związku włoskich rolników Coldiretti.

Z każdym rokiem wzrasta moda na wręczanie takich właśnie podarków na Boże Narodzenie. Najbardziej eleganckie z nich i wyjątkowo wyczekiwane są świąteczne kosze żywnościowe, w których można znaleźć tradycyjne ciasto panettone lub pandoro w dekoracyjnym pudełku, butelkę wina, najczęściej musującego, nugaty, wykwintne czekolady i inne przysmaki.

Z sondażu wynika, że rośnie popyt na takie prezenty jak wysokiej jakości regionalne sery i wędliny, konserwy, a także, co jest najnowszym trendem, makaron z małych zakładów produkowany z pradawnych odmian zbóż. Upowszechnia się też zwyczaj wyszukiwania wina z rodzinnych piwnic winnych, produkowanego w limitowanej ilości. Cennym prezentem pod choinką, który chciałoby dostać wielu Włochów, jest rodzima oliwa z pierwszego tłoczenia, zamawiana bezpośrednio u producentów, np. w Umbrii.

Rolniczy związek odkrył również nową tendencję wśród klientów kupujących gastronomiczne prezenty na święta; poszukują drogiego mięsa najlepszych ras bydła.

Włosi uwielbiają obdarowywać się jedzeniem. Kupują go w podwójnych ilościach - do domu i dla innych; często na organizowanych w tym celu przedświątecznych targach producentów, którzy każdy spożywczy podarek pakują razem z certyfikatem jakości i chronionego produktu regionalnego.

52 proc. rodzin przeznaczyło w tym roku na prezenty od 100 do 300 euro, a 14 proc. - do 1000 euro.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Szef przedstawicielstwa Komisji Europejskiej wezwany do polskiego MSZ! Tusk zaczął jątrzyć

Donald Tusk / Aleksiej Witwicki | Gazeta Polska

  

Do Ministerstwa Spraw Zagranicznych został na dziś wezwany szef Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce, Marek Prawda. Powód to słowa, które na konferencji prasowej w Brukseli wypowiedział rzecznik Komisji Europejskiej, Christian Wigand. Donald Tusk skomentował to w swoim stylu. Zaatakował Prawo i Sprawiedliwość.

Rzecznik Komisji Europejskiej Christian Wigand twierdząco odpowiedział wczoraj na konferencji prasowej w Brukseli na pytanie, czy Komisja Europejska nie ma wątpliwości co do prawomocności Sądu Najwyższego w Polsce, ale ma je w odniesieniu do Trybunału Konstytucyjnego.

W związku z niedopuszczalną wypowiedzią pana Christiana Wiganda, rzecznika Komisji Europejskiej, na jutro na godz. 10.00 do Ministerstwa Spraw Zagranicznych wezwany został pan Marek Prawda, kierujący Przedstawicielstwem Komisji Europejskiej w Polsce

 - poinformował Paweł Jabłoński, wiceminister spraw zagranicznych na Twitterze.

[polecam:https://niezalezna.pl/307667-szef-przedstawicielstwa-ke-wezwany-do-polskiego-msz-powodem-wypowiedz-rzecznika-komisji]

Rzecznik Komisji Europejskiej mówił, że niezależność i prawomocność Trybunału Konstytucyjnego w Polsce została "poważnie podważona" i nie może on wydawać już "efektywnej konstytucyjnej oceny". Wezwał, w imieniu Komisji, do "przywrócenia niezależności i prawomocności Trybunału Konstytucyjnego".

Dopytywany, czy to oznacza, że Komisja Europejska nie ma wątpliwości co do prawomocności Sądu Najwyższego, ale ma wątpliwości - biorąc od uwagę prowadzoną wobec Polski procedurę z art. 7 unijnego traktatu - co do prawomocności Trybunału Konstytucyjnego, Wigand odpowiedział, że tak.

Do sprawy odniósł się na Twitterze Donald Tusk.

„Przedstawiciel Komisji Europejskiej w Polsce, Pan Marek Prawda, zostal wezwany przez MSZ. Dla PiS-u samo nazwisko ambasadora jest już prowokacją i brutalną ingerencją Unii w wewnętrzne sprawy Polski” – napisał.

Internauci puszczają oko do Tuska. Piszą, by nie wypowiadał się w sprawach, w których się nie zna. Za przykład dają wczorajsze przejęcie niemieckich linii lotniczych przez LOT.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts