Kolejny rekord Roda Stewarta! Najstarszy piosenkarz na topie brytyjskiej listy albumów

Rod Stewart / youtube.com/printscreen

  

Sir Rod Stewart został najstarszym artystą solowym, którego album osiągnął numer jeden na brytyjskiej liście przebojów. Płyta piosenkarza pod tytułem "You're In My Heart" została wydana 22 listopada i o włos wyprzedziła albumy Robbiego Williamsa i The Who.

Różnica sprzedaży albumu pomiędzy Sir Rodem a Robbiem Williamsem i The Who wyniosła zaledwie 750 egzemplarzy.

Sir Rod, który ma obecnie 74 lata i 11 miesięcy, otrzymał także specjalne gratulacje od amerykańskiego piosenkarza Paula Simona. Stewart pokonał go o trzy miesiące.

Eksperci muzyczni zadają jednak z humorem pytanie, czy Sir Rod znajdzie sposób, aby pokonać najstarszą kobietę na szczycie list przebojów? Dame Vera Lynn zdobyła numer jeden list w 2014 roku, kiedy miała 97 lat dzięki albumowi Vera Lynn: National Treasure.

Stewart po ogłoszeniu rekordu swojego albumu powiedział:

„Nowy rząd i nowy numer jeden dla Sir Roda. Jeszcze raz dziękuję moim legionom fanów, których nigdy nie będę pewien. Błogosławię wam wszystkim i wesołych świąt. Dobra robota Robbie, dobra robota Boris, bez urazy Pete Townshend!”

Najnowsze wydawnictwo Sir Roda to album orkiestrowy, który zawiera nowe wersje niektórych jego przebojów, w tym Sailing i I Don't Want to Talk About It.

Album ten wyprodukowany wraz z Royal Philharmonic Orchestra, sprawił, że Christmas Present Robbiego Williamsa zajął drugie miejsce. Płyta Who skończyła w tym tygodniu na trzecim miejscu. Na czwartym znalazł się album Michaela Balla i Alfie Boe Back Together, a na piątej pozycji Divinely Uninspired To A Hellish Extrem Lewisa Capaldiego.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: BBC, niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Rada Biznesu to absolutna nowość. Wicepremier ujawnia: Cel to promocja i planowanie inwestycji

Jacek Sasin / fot. Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

Powołanie Rady Biznesu, w skład której będą wchodzić prezesi największych firm naszego regionu, zapowiedział dziś w Davos wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin. Zapowiedział również, że osobiście będzie sprawował nadzór nad spółkami energetycznymi.

Minister powiedział, że Davos to miejsce, gdzie spotykają się politycy i przedsiębiorcy z całego świata.

- Chcemy wykorzystać ten czas do tego, żeby promować polski biznes, budować też sieć dobrych powiązań biznesowych, które będą owocowały dobrą współpracą w tym wymiarze międzynarodowym

 – tłumaczył.

- Stąd inicjatywa, która jutro ostanie zrealizowana – powołania Rady Biznesu, takiej rady, w której będą skupieni prezesi największych firm działających w naszym regionie. Ta rada ma nie tylko budować wspólną platformę do promocji, ale również do planowania wspólnych inwestycji w regionie Trójmorza

– powiedział.

[polecam:https://niezalezna.pl/305781-sasin-zapowiada-rekompensaty-100-proc-podwyzek-cen-pradu-kogo-obejmie-to-rozwiazanie]

Minister dodał, że region ten jest dla nas szansą budowy tożsamości i konsolidacji tej części Europy nie tylko w wymiarze politycznym czy geostrategicznym, ale też gospodarczym. Sasin pytany był też o ustawę o działach i nadzór nad działem energia oraz, o to czy będzie potrzebne jakieś rozporządzenie, by dział energia przeszedł pod ministerstwo klimatu.

- Tak, bo ustawa o działach dotyczy tylko utworzenia samych działów, a dział energia jest działem, który jest już utworzony więc nie wymaga utworzenia. Dopiero potem rozporządzenie Rady Ministrów decyduje, które ministerstwo zarządza którymi działami

– wyjaśnił.

- Planujemy, że dział energia, w sensie tworzenia prawa, tworzenie regulacji dotyczących energii, będzie domeną ministerstwa klimatu, natomiast ministerstwo aktywów państwowych będzie tym ministerstwem, które będzie sprawowało nadzór właścicielski nad firmami energetycznymi

 – powiedział szef Ministerstwa Aktywów Państwowych. 

[polecam:https://niezalezna.pl/306478-200-podmiotow-pod-nadzorem-ministerstwa-aktywow-panstwowych]

Dodał, że to on sam, jako wicepremier będzie bezpośrednio sprawował nadzór nad spółkami energetycznymi.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts