Różnica sprzedaży albumu pomiędzy Sir Rodem a Robbiem Williamsem i The Who wyniosła zaledwie 750 egzemplarzy.

Sir Rod, który ma obecnie 74 lata i 11 miesięcy, otrzymał także specjalne gratulacje od amerykańskiego piosenkarza Paula Simona. Stewart pokonał go o trzy miesiące.

Eksperci muzyczni zadają jednak z humorem pytanie, czy Sir Rod znajdzie sposób, aby pokonać najstarszą kobietę na szczycie list przebojów? Dame Vera Lynn zdobyła numer jeden list w 2014 roku, kiedy miała 97 lat dzięki albumowi Vera Lynn: National Treasure.

Stewart po ogłoszeniu rekordu swojego albumu powiedział:

„Nowy rząd i nowy numer jeden dla Sir Roda. Jeszcze raz dziękuję moim legionom fanów, których nigdy nie będę pewien. Błogosławię wam wszystkim i wesołych świąt. Dobra robota Robbie, dobra robota Boris, bez urazy Pete Townshend!”

Najnowsze wydawnictwo Sir Roda to album orkiestrowy, który zawiera nowe wersje niektórych jego przebojów, w tym Sailing i I Don't Want to Talk About It.

Album ten wyprodukowany wraz z Royal Philharmonic Orchestra, sprawił, że Christmas Present Robbiego Williamsa zajął drugie miejsce. Płyta Who skończyła w tym tygodniu na trzecim miejscu. Na czwartym znalazł się album Michaela Balla i Alfie Boe Back Together, a na piątej pozycji Divinely Uninspired To A Hellish Extrem Lewisa Capaldiego.