Apel o pomoc dla Krystianka

Krystianek Pełka

  

„Miał być tylko niegroźne zatrucie pokarmowe, okazało się śmiercionośnym nowotworem…” – pisze mama Krystiana Pełki, u którego zdiagnozowano neuroblastomie IV stopnia z przerzutami. Koszt leczenia chłopczyka został wyliczony na ponad milion złotych! Brakuje jeszcze około 500 tys. Zwracamy się do państwa z apelem o pomoc.

„Bałam się, ale do końca miałam nadzieję, że guz okaże się niegroźny, a lekarze usuną go i będzie po wszystkim. Niestety… Gdy przyszedł wynik badań histopatologicznych, ordynatorka oddziału poprosiła mnie do siebie. Powiedziała, że to neuroblastoma, nowotwór w najgorszym, IV stadium. Dał już przerzuty do szpiku, oczodołów i kręgosłupa. Ziemia usunęła mi się spod stóp…”

– pisze mama Krystianka.

Dodaje, że dziecku zlecona została chemioterapia. Gdy guz się zmniejszy Krystianka czeka operacja jego wycięcia.

„Potem konieczna będzie immunoterapia antyciałami GD-2. To cykl ratujących życie zabiegów, które mają nauczyć organizm Krystianka skutecznie walczyć z komórkami nowotworowymi w przyszłości. Niestety – immunoterapia, choć dostępna w Polsce, nie jest refundowana przez NFZ. Jej koszt jest gigantyczny - dla Krystianka został wyliczony na ponad milion złotych!”.

Jak się dowiedzieliśmy, brakuje jeszcze około 500 tys. zł.

Wsparcia można udzielać poprzez stronę siepomaga.pl

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Miliony studentów skorzystały z Erasmus

zdjęcie ilustracyjne / Engin_Akyurt CC0

  

Ponad 10 mln osób uczestniczyło w Erasmus+ i wcześniejszych programach tego typu przez ostatnie 30 lat. Dla wielu okazało się to doświadczeniem, które wywarło ogromny wpływ na ich dalsze życie - poinformowała Komisja Europejska w opublikowanym dziś sprawozdaniu.

Erasmus+ i poprzedzające go programy od 1987 r. umożliwiają młodym ludziom zdobycie nowych doświadczeń dzięki wyjazdom za granicę. Budżet aktualnego programu Erasmus+ na lata 2014–2020 wynosi 14,7 mld euro.

- Erasmus+ stał się dla młodszych pokoleń naszych obywateli bramą do Europy i do świata. Jest to jedno z najbardziej widocznych osiągnięć UE: program jednoczy ludzi na całym kontynencie, tworzy poczucie wspólnej przynależności i solidarności, podnosi kwalifikacje i zwiększa szanse życiowe uczestników

- powiedziała dziś w Brukseli unijna komisarz ds. innowacji, badań naukowych, kultury, edukacji i młodzieży Marija Gabriel.

W porównaniu z rokiem 2017 rok 2018 przyniósł kolejny rekordowy wynik – budżet wyniósł 2,8 mld euro, co oznacza wzrost finansowania o 10 proc. W ramach programu Erasmus+ sfinansowano ponad 23,5 tys. projektów i udzielono wsparcia ponad 850 tys. studentów, praktykantów, nauczycieli i osób pracujących z młodzieżą.

Niemal 10 proc. spośród 470 tys. studentów, stażystów i pracowników szkolnictwa wyższego, którzy otrzymali dotację w roku akademickim 2017/2018, wyjechało do krajów partnerskich na całym świecie lub przybyło z tych krajów.

Oprócz studentów i pracowników uczelni Erasmus+ wspierał 40 tys. nauczycieli i pracowników szkół, 148 tys. osób uczestniczących w kształceniu i szkoleniu zawodowym oraz 8,4 tys. pracowników kształcenia dorosłych.

W ramach programu sfinansowano również 199 projektów sportowych, z których 118 było realizowanych przez lokalne organizacje sportowe.

Zakres geograficzny programu obejmuje 34 państwa (28 państw członkowskich UE oraz Islandia, Liechtenstein, Norwegia, Macedonia Północna, Serbia i Turcja). Program jest też otwarty dla krajów partnerskich na całym świecie.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts