Jeśli masz w domu, planujesz kupić lub twoje dziecko dostało w prezencie inteligentną zabawkę pamiętaj o kilku zasadach jak zachować prywatność.

Przede wszystkim zapoznajmy się dokładnie z polityką prywatności przed jej zaakceptowaniem. Warto wiedzieć, jakie dane będą przechowywane, gdzie i przez kogo. Konfigurując zabawkę z użyciem smartfona (także np. dodając nową sieć WiFi), upewnij się, że jesteś w bezpiecznym miejscu, gdzie nikt niepowołany nie podłączy się do zabawki zamiast ciebie.

Tworząc konto online, stwórz hasło inne od używanych wcześniej i upewnij się, że jest odpowiednio silne. Pamiętaj, aby łączyć zabawkę tylko z zaufanymi sieciami WiFi.

Przeglądaj regularnie konto, na którym zbierane są dane z zabawki. Na bieżąco usuwaj niepotrzebne dłużej treści. Upewniaj się, że zabawka jest wyłączana, kiedy nie jest używana.

Co najważniejsze dbaj o równowagę pomiędzy zabawą z rówieśnikami a czasem spędzonym w towarzystwie zabawek cyfrowych czy też urządzeń ekranowych.

Po pewnym czasie wiele zabawek kończy podobnie – na półce lub w piwnicy. Te droższe i nowocześniejsze często znajdują nowego właściciela. Jeśli nie planujecie już używać takiej samej zabawki, usuńcie konta w serwisie producenta.

Jeśli chcecie ją komuś oddać lub odsprzedać, pamiętajcie, by przed pozbyciem się zabawki usunąć z niej wszystkie dane. Chodzi o to, by przywrócić ją do stanu fabrycznego. Informacje jak to zrobić, powinny znajdować się w instrukcji, dlatego nie warto jej wyrzucać.