Colin Firth znów do wzięcia! Aktor rozwodzi się po 22 latach małżeństwa

zdjęcie ilustracyjne, / youtube.com/printscreen

  

Znany brytyjski aktor Colin Firth i jego żona Livia rozwodzą się po 22 latach małżeństwa. Para, która mieszkała w Rzymie i Londynie, ma dwóch synów - Lucę i Matteo.

Wydali oni wspólne oświadczenie, w którym napisali, że "nadal będą się przyjaźnić i wspólnie dbać o dobro swych dzieci".

Firth urodził się w 1960 roku. Ma 29-letniego syna ze związku z aktorką Meg Tilly.

Występował w wielu filmach - m.in. w roli pana Darcy'ego w serialowej adaptacji powieści Jane Austen "Duma i uprzedzenie", a także w filmowej adaptacji Dziennika Briget Jones" jako Mark Darcy. Zagrał też w kostiumowym dramacie "Valmot" Milosza Formana.

W 2009 zagrał tytułową rolę w filmie "Samotny mężczyzna", za którą otrzymał nagrodę BAFTA oraz został nominowany do Złotego Globu i Oscara za rolę pierwszoplanową. W 2010 roku otrzymał nagrodę Złoty Glob dla najlepszego aktora w filmie dramatycznym "Jak zostać królem". W lutym następnego roku za tę rolę otrzymał drugą z rzędu nagrodę BAFTA oraz pierwszego Oscara dla najlepszego aktora pierwszoplanowego.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...


Bezpłatna aplikacja dla lekarzy i pacjentów

zdjęcie ilustracyjne / DarkoStojanovic CC0

  

Zielonogórska spółka technologiczna Playces opracowała bezpłatną aplikację e-gabinet, która pozwala pacjentom na kontakt audio lub wideo online z lekarzem lub konsultantem niemedycznym z wykorzystaniem smartfona lub komputera.

"Do stworzenia aplikacji zainspirowała nas sytuacja, w której się znajdujemy, czyli pandemia koronawirusa. Obserwujemy, co dzieje się w służbie zdrowia, pacjenci nie mogą się skonsultować ze swoim lekarzami, a wymogi związane z kwarantanną nie pozwalają na bezpośredni kontakt"

– powiedział członek zarządu spółki Playces Artur Barański.

Barański zapewnił, że produkt jest intuicyjny w obsłudze zarówno dla pacjenta, jak i dla lekarza czy konsultanta niemedycznego i nie wymaga specjalistycznego przeszkolenia.

"Potrzebny jest tylko komputer lub smartfon ze strony lekarza, a pacjentowi wystarczy bezpłatna aplikacja mobilna. Obie strony za pomocą naszego rozwiązania technicznego mogą się poznać i przeprowadzić sprawnie proces teleporady" – wyjaśnił Barański.

Aplikacja jest bezpłatna i udostępniona do pobrania dla pacjentów w sklepie Google Play i App Store. Pacjenci płacą jedynie za poradę medyka – cenę wyznaczoną przez lekarza. Mogą też nie płacić w ogóle, jeśli porada jest w ramach świadczeń NFZ. Lekarz musi się jedynie zarejestrować na stronie www.egabinet.playces.net

Aplikacja umożliwia – po zarejestrowaniu się – rozmowę audio lub wideo z lekarzem lub konsultantem niemedycznym. Potrzebny jest tylko smartfon w systemie Android lub IOS. Do rozmowy wideo aplikacja wykorzystuje Google Hangouts.

Pacjent, aby znaleźć poszukiwanego lekarza, musi zainstalować na swoim smartfonie bezpłatną aplikację Places4play. Tworzy swój profil i wchodzi na tablicę wydarzeń, gdzie są informację o godzinach przyjęć poszczególnych specjalistów. Wybiera specjalistę i rezerwuje wizytę.

W czasie czekania na wizytę pacjent otrzymuje informację o płatności lub braku płatności za poradę, zależnie od tego, czy wizyta jest prywatna czy ze środków NFZ. W dniu wizyty o określonej godzinie łączy się z czekającym na wizytę lekarzem. Na czacie można przekazywać lekarzowi zdjęcia oraz pliki, np. wyniki badań lekarskich.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts