Najlepszym zawodnikiem gospodarzy w Milwaukee był MVP poprzedniego sezonu Giannis Antetokounmpo, który zdobył 29 punktów, choć grał tylko przez 24 minuty. Kolejne 24 punkty dołożył Khris Middleton.

Zwycięstwo Bucks nie było tak naprawdę zagrożone ani przez chwilę. Na półmetku prowadzili z Cavaliers 18 punktami, w trzeciej kwarcie powiększyli tę przewagę do 28. Mogli więc nieco się rozluźnić, być może dlatego w końcówce pozwolili rywalom odrobić część strat.

W 27 spotkaniach w tym sezonie drużyna z Milwaukee odniosła 24 zwycięstwa. Tak dobrze klub z 52-letnią historią nigdy wcześniej nie rozpoczął rozgrywek. Jeśli w przyszłym tygodniu Bucks pokonają Dallas Mavericks i Los Angeles Lakers, wyrównają rekordową serię 20 wygranych meczów z sezonu 1970-71, kiedy w składzie był m.in. Kareem Abdul-Jabbar.

Kontuzja Luki Doncica

Doncic nabawił się skręcenia stawu skokowego na początku spotkania Mavericks u siebie z Miami Heat, które gospodarze przegrali 118:122 po dogrywce. Utalentowany Słoweniec nadepnął na stopę rywala - Kendricka Nunna - i upadł na parkiet, trzymając się za prawą kostkę. Później kulejąc zszedł do szatni. Do zdarzenia doszło mniej niż dwie minuty po rozpoczęciu meczu.

Mavericks pokonali Miami Heat po dogrywce

Mamy nadzieję, że to nic poważnego. Luka może opierać ciężar ciała na tej nodze, ale na razie nic więcej nie wiemy

- powiedział trener Rick Carlisle. Szkoleniowiec dodał, że Doncica najprawdopodobniej zabraknie w poniedziałkowym spotkaniu z Milwaukee Bucks.