Spotkanie lidera z ostatnią drużyną w tabeli było znacznie bardziej wyrównane niż wskazywały zajmowane lokaty. Gdyby piłkarze Watfordu byli nieco bardziej skuteczni, mogli pokusić się o niespodziankę. W kluczowych momentach brakowało im jednak dokładności.

Takich problemów nie mieli gospodarze. Prowadzenie Liverpoolowi w 38. minucie dał Mohamed Salah, który popisał się ładnym strzałem z okolicy linii pola karnego. Egipcjanin przypieczętował wygraną w 90. minucie z bliska piętą umieszczając piłkę w siatce.

Mohamed Salah zapewnił kolejną wygraną Liverpoolowi

Podopieczni trenera Juergena Kloppa mają w tabeli 11 punktów przewagi nad Leicester City. Mecz "Lisów" na ich stadionie z Norwich City rozpocznie się o godzinie 16.00.

W piątek poinformowano, że Klopp przedłużył kontrakt do 2024 roku. Z "The Reds" niemiecki szkoleniowiec pracuje od października 2015 roku.

Kiedy dostałem telefon z Liverpoolu jesienią 2015 roku, czułem, że jesteśmy dla siebie idealni. Teraz mam wrażenie, że nie doceniałem wówczas, jak bardzo. Zgodziłem się na to zobowiązanie do 2024 tylko dzięki pełnemu przekonaniu, że obie strony wciąż będą się uzupełniać w dalszej współpracy

- powiedział 52-letni Klopp, cytowany w oświadczeniu na oficjalnej stronie internetowej Liverpoolu.