Konwencja krajowa Platformy Obywatelskiej zdecydowała, że wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska będzie kandydatem PO na prezydenta. Zagłosowało na nią 345 delegatów, a na jej kontrkandydata prezydenta Poznania Jacka Jaśkowiaka - 125.

Poseł Marek Sawicki podkreślił, że Kidawa-Błońska, jako kandydat PO na prezydenta, ponieważ zwiększa to szanse i możliwości Władysława Kosiniaka-Kamysza.

Jest dobrą konkurentką, jeśli chodzi o szanse i możliwości prezesa Kosiniaka-Kamysza. Dlatego, że Małgorzata Kidawa-Błońska reprezentuje bardziej lewe skrzydło Platformy niż konserwatywne. W związku z tym jest duża szansa, że część wyborców Platformy centrowo-prawicowych, konserwatywnych zagłosuje na Władysława Kosiniaka-Kamysza.
- prognozujeSawicki.

Z kolei rzecznik PSL Miłosz Motyka nie kryje, że cieszy się, iż kolejne partie wyłaniają swoich kandydatów na prezydenta i... wzywa Kidawę-Błońską do debaty i prezentacji programu.

Teraz czas na pokazanie własnych wizji Polski i prezydentury. Wzywamy Małgorzatę Kidawę-Błońską do debaty. Nie tydzień przed wyborami, lecz już teraz.
- dodał Motyka.