Delegaci Platformy Obywatelskiej wybrali dziś Małgorzatę Kidawę-Błońską do tego, by reprezentowała to ugrupowanie w przyszłorocznych wyborach prezydenckich. Nie wszystkich ten wybór zadowala. Leszek Jażdżewski, który zasłynął jako słynny "support Donalda Tuska", stwierdził, że Kidawa-Błońska wejdzie do drugiej tury, żeby... w niej przegrać.

Podobne zdanie ma wielu innych obserwatorów. Uważają oni, że Małgorzata Kidawa-Błońska nie ma szans na prezydenturę. Pojawiły się nawet pierwsze memy...

... oraz pierwsze gratulacje dla Andrzeja Dudy.

Niektórzy członkowie Platformy Obywatelskiej byli niezadowoleni z faktu, że głosy oddawać mogli tylko delegaci. "Szkoda, że wszyscy członkowie PO nie mogli głosować" - napisał Adrian Tomaszkiewicz.

Z kolei inni zwracają uwagę na frekwencję wyborczą. Tylko 62,9 procent delegatów oddało swój głos, co oznacza, że to niewiele więcej, niż... frekwencja w ostatnich wyborach parlamentarnych. "Bardzo proszę, by już nigdy więcej politycy nie śmieli pouczać wyborców o konieczności większej mobilizacji" - taki komentarz pojawił się w sieci.