Polskie drogi muszą być bezpieczne

/ GDDKiA Poznan

  

- Polskie drogi muszą być bezpieczne i doprowadzimy do tego. Wreszcie tworzymy "przejezdny, przewidywalny i bezpieczny ruszt drogowy na terenie naszego kraju" – powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Szef resortu infrastruktury w sobotę w okolicach Kościana (woj. wielkopolskie) brał udział w uroczystości otwarcia 50 km fragmentu drogi S5 łączącej Poznań i Wrocław. Zwrócił uwagę, że na połączenie obu miast drogą ekspresową oczekiwano 12 lat. „Dzisiaj to oczekiwanie ma swój finał” – powiedział.

„Polskie drogi muszą być bezpieczne i doprowadzimy do tego, korzystając z różnych instrumentów, realizując różne przedsięwzięcia. Te wielkie inwestycyjne, ale także i te małe polegające na inwestycjach w urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego. Ta droga jest na wskroś nowoczesna”

– zaznaczył.

Dodał, że otwarte w sobotę trzy odcinki S5 o łącznej długości ok. 50 km to jedna z wielu kończących się inwestycji drogowych. ”W najbliższych kilkudziesięciu miesiącach to będzie już 5 tys. km dróg szybkiego ruchu, autostradowych i ekspresowych w Polsce” - zapowiedział.

„To zmiana, na którą Polacy czekali od bardzo dawna. Wreszcie łączymy w całość drogową sieć komunikacyjną w Polsce. Wreszcie tworzymy ten przejezdny, przewidywalny i bezpieczny ruszt drogowy na terenie naszego kraju”

– zaznaczył.

Dodał, że niebawem oddana do użytkowania ma zostać m.in. obwodnica Częstochowy w ciągu autostrady A1. „Wszystko na to wskazuje, że tak się właśnie stanie za kilka, kilkanaście dni. Także droga ekspresowa S7 w świętokrzyskim, obwodnica Skarżysko-Kamiennej, także przejezdność na drodze ekspresowej S17, miejmy nadzieję, że to się wydarzy w tym roku” – powiedział minister.

Od soboty otwarte dla ruchu są trzy odcinki drogi S5 w województwie wielkopolskim: Poznań - Wronczyn (16,5 km), Wronczyn - Kościan (18,9 km) i Kościan - Radomicko (15,7 km).

Według GDDKiA nowe odcinki S5 pozwolą kierowcom na bezpieczniejsze i bardziej komfortowe podróżowanie pomiędzy Poznaniem i Wrocławiem, skracając przy okazji czas przejazdu do ok. półtorej godziny.

Odcinek S5 między Poznaniem a Wronczynem pierwotnie miał być gotowy w listopadzie 2017 r. Pod koniec ubiegłego roku udostępniono kierowcom jedną z jezdni. W czerwcu GDDKiA odstąpiła od umowy z wykonawcą odcinka - konsorcjum, któremu przewodziła firma Toto Costruzioni Generali.(

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Dziedziczak: Niektóre środowiska sędziowskie chcą być zamkniętą kastą

/ Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

- Tu chodzi o to, czyja jest Polska, do kogo należy - skomentował Jan Dziedziczak odrzucenie przez Sejm weto Senatu wobec ustawy nowelizującej prawo o sądach powszechnych i Sądzie Najwyższym. Jak zaznaczył w rozmowie z Katarzyną Gójską, "jeśli ktoś nie czuje oddechu kogokolwiek, kto kontroluje jego pracę, to robi, co chce". Zdaniem Dziedziczaka, "niektóre środowiska sędziowskie postulują niezależność od reprezentantów Polaków i niezależność od społeczeństwa, bycie właśnie taką zamkniętą w swoim towarzystwie nadzwyczajną kastą". - My tego nie chcemy - zapewnił.

Sejm odrzucił weto Senatu wobec ustawy nowelizującej prawo o sądach powszechnych i Sądzie Najwyższym rozszerzającej odpowiedzialność dyscyplinarną sędziów. Oznacza to, że nowela trafi teraz do podpisu prezydenta.

[polecam:https://niezalezna.pl/307500-opozycja-chce-spotkania-z-prezydentem]

Jan Dziedziczak pytany na antenie Radiowej Jedynki, czy jeżeli to prawo wejdzie w życie, powinno być stosowane z całą konsekwencją wobec tych sędziów, którzy będą podważać prawo innych sędziów do orzekania, stwierdził: "oczywiście".

Tu chodzi o to, czyja jest Polska, do kogo należy. Czy do obywateli polskich, którzy w demokratycznych wyborów wybierają kierunek, w którym ma iść ich kraj

- zaznaczył.

Jak podkreślił Dziedziczak, nie zna osoby, która "miałaby jakikolwiek kontakt z sądem (…) i rozprawa trwałaby szybko, byłaby uporządkowana, skuteczna". - Tak w Polsce nie jest. My chcemy to przywrócić - dodał.

Jeśli ktoś nie czuje oddechu kogokolwiek, kto kontroluje jego pracę, to robi, co chce. To jest trochę taki mechanizm jak w filmie "Miś", tj. "nie mamy pana płaszcza i co pan nam zrobi?

- stwierdził.

[polecam:https://niezalezna.pl/307508-do-sieci-trafilo-zdjecie-z-toalety-jachira-przygotowala-happening-ale-nie-pozwolili-jej-na-prezentacje]

Natomiast, wykazywał gość Katarzyny Gójskiej, PiS chce "przyspieszyć działanie sądów i jest opór, jest zaangażowanie części środowiska sędziowskiego w politykę, marsze polityczne, są różne wyjazdy zagraniczne i ataki".

Zdaniem Dziedziczaka, "niektóre środowiska sędziowskie postulują niezależność od reprezentantów Polaków i niezależność od społeczeństwa, bycie właśnie taką zamkniętą w swoim towarzystwie nadzwyczajną kastą". - My tego nie chcemy - powiedział.

[polecam:https://niezalezna.pl/307484-posel-piotr-sak-punktowal-oblude-opozycji-nie-wytrzymali-puscily-im-nerwy-zobacz-wideo]

 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts