To już koniec Wiosny? Partię wchłania SLD

Na konwencji Wiosny ważą się losy tej partii. Jeszcze dziś zapadną decyzje ws. konsolidacji z Sojuszem Lewicy Demokratycznej w jednej projekt polityczny.

Robert Biedroń
Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Lider partii Robert Biedroń zapytany przez dziennikarzy przed konwencją, czy Wiosna „skończy się” w połowie grudnia, przekonywał, że formuła Lewicy jest gwarancją na sukces wyborczy.

Lewica udowodniła, że zjednoczona wygrywa, podzielona przegrywa, a potwierdziły to wybory i dlatego dzisiaj podejmujemy ważne decyzje, kolejne decyzje, które sprawią, że Lewica będzie nie tylko jeszcze silniejsza, ale w końcu też zacznie walczyć o władzę, o to, żeby wziąć odpowiedzialność za Polskę. Dobrze nam się współpracuje, połączyliśmy trzy pokolenia i te trzy pokolenia Lewicy będziemy nadal łączyli. To nie jest niczego koniec, to jest wszystkiego początek.
- zadeklarował Biedroń.

Sekretarz generalny Wiosny Krzysztof Gawkowski powiedział, że w sobotę zapadną decyzje dotyczące konsolidacji jego ugrupowania z SLD.

Teraz rozmawiamy o statucie, jak ten statut ma być skonstruowany, żeby każda partia miała swoją reprezentację, żeby ta współpraca była dobra i żebyśmy mogli mieć zabezpieczone interesy ideowo-programowe, żeby każda partia mogła wnieść swój posag do tego nowego projektu politycznego.
- mówił.

Podczas konwencji planowane są wystąpienia lidera partii Roberta Biedronia, oraz wicemarszałek Senatu Gabrieli Morawskiej-Staneckiej, europosła Łukasza Kohuta, a także panele dyskusyjne dotyczące pracy w Sejmie i pracy w regionach.

W tym samym miejscu, w którym swoją konwencję ma Wiosna, chwilę później rozpocznie się konwencja SLD, która ma zmienić statut partii, aby doprowadzić do tego, żeby mogła powstać jedna formacja z obu ugrupowań. Po konwencjach ok. Godz. 14:00 planowana jest wspólna konferencja prasowa liderów SLD i Wiosny: Włodzimierza Czarzastego i Roberta Biedronia.

 

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Wiosna #SLD #Lewica

redakcja
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo