Frasyniuk wzywa opozycję do walki z „opresyjną władzą”. Kto polubił jego wpis? ZOBACZ

Władysław Frasyniuk ciężko znosi rządy Prawa i Sprawiedliwości, co skłania go do coraz bardziej radykalnych działań. A to ma jakiś zatarg z policjantami zabezpieczającymi legalną demonstrację, a to znów rzuci jakimś bluzgiem "w obronie wolnych sądów". Do tego już zdążył przyzwyczaić opinię publiczną, dziś jednak frustracja "Jana Józefa Grzyba" (tak przedstawił się niegdyś legitymującym go policjantom) sięgnęła zenitu. Frasyniuk na Twitterze wezwał do "walki z opresyjną władzą". Co ciekawe - wpis ten polubili m.in. Bartosz Kramek, Jarosław Kurski, Michał Boni i pokojowy noblista Lech Wałęsa.

Władysław Frasyniuk
Fot. Marcin Pegaz/Gazeta Polska

Dziś przypada 38. rocznica wprowadzenia przez komunistyczne władze pod przywództwem Wojciecha Jaruzelskiego stanu wojennego. Zapewne to właśnie skłoniło Władysława Frasyniuka do podzielenia się refleksją dotyczącą stanu polskiej praworządności.

- Z opresyjną władzą się nie rozmawia, z opresyjną władzą się walczy. Prosta zasada w rocznicę 13 grudnia. Co zrobisz opozycjo, by obronić sędziów i resztę obywateli? Nie lubicie brzydkich słów? Chcecie grzecznej ulicy? OK. Pamiętajcie, historia do Was krzyczy "... i się nie bać!"

- napisał W. Frasyniuk.

To jednak nie wszystko. Wpis Frasyniuka spodobał się takim znanym "obrońcom demokracji" i "wolnych sądów" jak Bartosz Kramek, Jarosław Kurski, Michał Boni i pokojowy noblista Lech Wałęsa. 

Wpis Frasyniuka wywołał lawinę komentarzy. Poniżej prezentujemy kilka wybranych.

W ostatnim czasie Frasyniuk przeżywa swoiste anytpisowskie wzmożenie i nie przebiera w słowach. Podczas niedawnej demonstracji "w obronie" sędziego Juszczyszyna, który zakwestionował legalność nominacji sędziowskiej swojego kolegi po fachu, Frasyniuk postulował, by "jeb.. pisiora". 

Zachowane byłego opozycjonisty zaniepokoiło nawet krytycznego wobec obecnej władzy rzecznika praw obywatelskich Adama Bodnara.

 

 


Źródło: niezalezna.pl, twitter.com

#Władysław Frasyniuk

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo