Zielony Ład dzieli

  

Przedstawiony przez szefową Komisji Europejskiej unijny Zielony Ład (Green Deal) to plan rewolucji gospodarczej i wielkie wyzwanie dla Polski.

W Radzie Europejskiej będzie się toczyć zażarta dyskusja o warunkach przyjęcia celu neutralności klimatycznej. To także spór o budżet unijny, bo KE chce, aby nawet jego jedna czwarta była przeznaczona na cele klimatyczne, a to już wyzwanie dla polityki spójności, wsparcia rolnictwa, na której zależy Polsce. Spór o Zielony Ład przekracza granice państw. Krytyczne wobec niego są także grupy interesów, np. przemysł ciężki, który często występuje w jednym szeregu z Polską – przykładem koalicja miedziowa, w której są zarówno polski KGHM, jak i firmy niemieckie. Projekt budzi opór także dlatego, że rozwiązania zaproponowane przez KE zdają się bardziej promować określone technologie, niż sprzyjać ochronie klimatu.

Autor jest redaktorem naczelnym portalu BiznesAlert

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts