Jolanta Kwaśniewska: "Mąż ma nietolerancję alkoholu"

Jolanta Kwaśniewska / youtube.com/printscreen

  

Była pierwsza dama została dziś zapytana w Radiu Zet o memy, których bohaterem jest jej mąż - Aleksander Kwaśniewski. Oczywiście chodzi o te nawiązujące do picia alkoholu. "To idiotycznie zabrzmi, ale mąż ma nietolerancję alkoholu. Nie powinien w ogóle pić żadnych alkoholi" - zapewniała Jolanta Kwaśniewska.

My z przyjemnością wypijamy z mężem po kieliszku wina. Przez bardzo długi czas jesteśmy wegetarianami. W ogóle nie pijemy żadnego alkoholu, nie jemy mięsa, wędlin. Prowadzimy zdrowy, bardzo higieniczny tryb życia

- chwaliła się Kwaśniewska.

Na szczęście problem alkoholowy w naszej rodzinie nie istnieje. Współczuję wszystkim rodzinom, gdzie ten dramatyczny problem jest

- podkreśliła.

Przyznała jednak, że jej mąż był pod wpływem alkoholu podczas uroczystości w 1999 roku w Charkowie. Podczas uroczystości związanych z rocznicą zbrodni katyńskiej ówczesny prezydent chwiał się na nogach.

Mąż miał wtedy taką przypadłość, biorąc przez długi czas antybiotyki i jakieś tam jeszcze leki, chyba sterydy. Panowie, lecąc do Charkowa, namówili męża do wypicia jakiegoś koniaku. Przy takiej długiej abstynencji efekt był taki, a nie inny

- przyznała była pierwsza dama.

Ubolewam i strasznie jest mi przykro, że ta sytuacja zdarzyła się w Charkowie. Panowie mieli zmowę milczenia. Mimo że naprawdę chciałam to wtedy rozkminić, wszyscy powiedzieli „nie, nic się takiego niedobrego nie działo”. Jak zobaczyłam, jak wygląda mój mąż, byłam załamana

- opowiadała Kwaśniewska.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: radiozet.pl, niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Szmuglował cenną rybę. Udaremniono nielegalny przewóz węgorza europejskiego

/ Peter van der Sluijs [CC BY-SA (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)]

  

Nielegalny przewóz młodego węgorza europejskiego udaremnili funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) na przejściu granicznym w Budomierzu na Podkarpaciu. Ryba chroniona jest na mocy Konwencji Waszyngtońskiej - CITES. Jak poinformowała we wtorek rzeczniczka Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie Edyta Chabowska, wartość rynkowa węgorza może sięgać nawet 2,5 tys. euro za kilogram.

Do próby przemytu doszło w minioną niedzielę na polsko-ukraińskim przejściu granicznym Budomierz–Hruszew. Podczas kontroli autokaru, który wjeżdżał do Polski funkcjonariusze KAS wykryli nietypowy ładunek.

W przestrzeni bagażowej autokaru było 10 kartonów, których nie zgłoszono do kontroli. W kartonach było 50 plastikowych pojemników, w których przewożone były młode okazy węgorza europejskiego zwanego węgorzem szklistym, który jest objęty ochroną na mocy Konwencji Waszyngtońskiej - CITES. Przewożony ładunek ważył łącznie 150 kg

– zaznaczyła Chabowska.

40-letni obywatel Ukrainy, który był właścicielem ładunku nie miał zezwolenia na legalny transport węgorza przez granicę. Do czasu zakończenia postępowania, węgorze przetransportowane zostały do zakładu, który zapewnia im właściwe warunki.

Jak podkreśliła rzeczniczka, zatrzymanie próby przemytu tak dużej ilości chronionego węgorza europejskiego to rekordowy przypadek w skali kraju.

Węgorz szklisty to młodociana forma węgorza, która dociera do wybrzeży Europy niesiona prądami morskimi z Morza Sargasowego – jedynego miejsca na świecie, gdzie węgorze te się rozmnażają. Jest odławiany w Portugalii, Hiszpanii i we Francji na potrzeby kulinarne, a także w celach reintrodukcji gatunku w całej UE.

Węgorz europejski jako gatunek zagrożony wyginięciem objęty jest od czerwca 2007 r. ochroną, która wynika z Konwencji Waszyngtońskiej CITES. Od lat 70. XX wieku jego populacja zmalała o ponad 90 proc. z powodu m.in.: zanieczyszczenia wód, nadmiernego odławiania, budowania zapór na zbiornikach czy wywozu węgorza szklistego poza Europę.

Chabowska zaznaczyła, że wywóz jak i przywóz do UE węgorza europejskiego nie jest możliwy, ponieważ nie są wydawane dokumenty CITES na ten cel, z uwagi na trudną sytuację tego gatunku zagrożonego wyginięciem:

Karą za naruszenie tych regulacji może być pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5, wysoka kara grzywny oraz przepadek okazów.

Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzi Podkarpacki Urząd Celno-Skarbowy w Przemyślu.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts