Już nie OTUA, a OTUJ! Wałęsa zrzucił koszulkę, przywdział sweterek i to w całkiem nowym "dizajnie"!

Lech Wałęsa / Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Były prezydent Lech Wałęsa przyzwyczaił nas do swojego standardowego zestawu ubrań. Od dłuższego czasu nieodłącznym jego elementem był t-shirt z napisem "Konstytucja", nierzadko zakrywany nieco marynarką tak, że pozostały tylko litery "OTUA". Ale przyszedł czas na zmiany! Zamiast koszulki - jest sweter. A na nim zupełnie nowe ułożenie liter!

Lech Wałęsa wierny jest od jakiegoś czasu jednej marce odzieżowej. Oczywiście, tej z napisem "Konstytucja". Jego przywiązanie do koszulek jest tak mocne, że zapytany o to, do kiedy ma zamiar je nosić, odparł:

"Nawet do trumny, jeśli bym przedwcześnie zszedł, mają mnie w tym pochować"

Ale pory roku się zmieniają, więc wszelkie letnie t-shirty musiały ustąpić miejsca ciepłym swetrom. Wałęsa postanowił też zagrać na nosie tym, którzy nazywają go "wodzem OTUA" i zmienił ustawienie liter. Już nie układają się w słynne "OTUA', a "OTUJ".

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: twitter.com, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Pożar hali fabrycznej

zdjęcie ilustracyjne, / pxhere.com/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/

  

Strażacy dogaszają pożar, który wybuchł w hali fabrycznej, na terenie danej fabryki samochodów w Lublinie. W pożarze nikt nie ucierpiał, nie było potrzeby ewakuacji – zapewnił rzecznik prasowy lubelskiej komendy miejskiej straży pożarnej kpt. Andrzej Szacoń.

W gaszeniu pożaru brało udział 13 zastępów straży, w sumie ok. 40 strażaków.

Szacoń powiedział, że pożar wybuchł najpierw wewnątrz hali, gdzie w jednym z pomieszczeń były składowane prawdopodobnie meble i materiały biurowe. Potem ogień przeniósł się na dach budynku.

"Spalił się dach, pokryty głównie papą, na powierzchni około 100 metrów kwadratowych. Udało się szybko sytuację opanować"

- zaznaczył.

Rzecznik dodał, że było bardzo dużo dymu, widocznego z daleka, dlatego do straży wpłynęło wiele zgłoszeń o tym pożarze.

Hala mieści się przy ul. Frezerów, na terenie dawnej fabryki samochodów w Lublinie. Obecnie jest ona podzielona, działa w niej kilka różnych firm. Jak powiedział Szacoń, w części, w której wybuch pożar, jest firma, która nie prowadzi produkcji, a we wtorek prowadzone były tam prace mające na celu demontaż instalacji technologicznych.

"Możemy tylko przypuszczać, że podczas tych prac mogło dojść do jakiegoś zaprószenia ognia. Są to jednak tylko przypuszczenia. Właściwą przyczynę pożaru ustali policja"

- zaznaczył Szacoń.

Nie ustalono też jeszcze wysokości strat.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts