Poznań: nowy wierzchowiec w policyjnej stajni (FOTO, WIDEO)

/ http://www.wielkopolska.policja.gov.pl/

Nowy wierzchowiec zamieszkał w policyjnej stajni w Poznaniu. Na razie jest przygotowywany do zadań przez trenerów i – rozpieszczany marchewkami. Dopiero po zdanym egzaminie wierzchowiec zostanie dopuszczony do prawdziwej policyjnej służby.

"Łan to koń rasy śląskiej. Rozmiarami budzi respekt, gdyż mierzy aż 182 cm i waży 840 kg. Jego sierść maści gniadej jest krótka i błyszcząca. 4-letni wałach to oaza spokoju. Jest bardzo zdyscyplinowany i chętnie współpracuje z jeźdźcem"

– tłumaczyła Dominika Pupkowska-Bral z wielkopolskiej policji.

Dodała, że gdy pojawił się w policyjnej stajni, "nie było popłochu, ponieważ Łan jest przyjaźnie nastawiony do innych wierzchowców".

"Jego jeździec - sierż. sztab. Tomasz Walczak na razie poznaje konia i rozpieszcza marchewkami. Po minimum 6-miesięcznym przygotowaniu Łan zostanie poddany atestacji pierwszego stopnia. Dopiero zdany egzamin dopuści go do prawdziwej policyjnej służby. Wówczas będzie wraz ze swoim jeźdźcem patrolować tereny zielone i miejskie oraz zabezpieczać imprezy masowe o łagodnym przebiegu"

– wskazała Pupkowska-Bral.

Nowy wierzchowiec dla poznańskiej policji konnej został zakupiony ze Stadniny Koni Szymanów, gdzie był typowym koniem spacerowym, wyjeżdżał też na rajdy.

"Pracownicy stadniny bardzo o niego dbali, dlatego bez przeszkód przeszedł cykl badań weterynaryjnych dopuszczających konia do służby policyjnej. Pomimo, iż jest z policjantami dopiero kilka dni, wiele już potrafi i jak przyznaje trenerka – ma duży potencjał"

– podkreśliła Pupkowska-Bral.

Ogniwo Konne Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu istnieje od 19 lat. Obecnie w skład zespołu wchodzi 10 profesjonalnych jeźdźców i 12 wierzchowców. Poznańska jednostka uznawana jest za jedną z najlepszych jednostek konnych w kraju. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts