Bezbronni seniorzy doświadczyli przemoc domowej. Ich synowi grozi do 5 lat wiezienia

/ / policja.pl

  

Policjanci z warszawskiego Bemowa zatrzymali 61-letniego mężczyznę, który dotkliwie pobił swoich rodziców w wieku 86 i 89 lat – powiedziała dziś rzeczniczka prasowa Komendy Rejonowej Policji Warszawa IV kom. Marta Sulowska.

Do zatrzymania doszło na początku tygodnia. "Policjanci z wydziału patrolowo-interwencyjnego z Bemowa otrzymali zgłoszenie, że doszło do pobicia rodziców przez syna" - przekazała komisarz Sulowska.

Poinformowała, że po przyjechaniu na miejsce, drzwi funkcjonariuszom otworzyła starsza kobieta, która wszystkiemu zaprzeczyła i tłumaczyła, że nie wie, o co chodzi.

Policjanci wiedzieli, że muszą dokładnie sprawdzić sytuację, ponieważ kobieta miała widoczne ślady pobicia. W mieszkaniu, w jednym z pomieszczeń, funkcjonariusze zauważyli leżącego na łóżku mężczyznę. Ten na widok umundurowanego patrolu od razu rzucił się na funkcjonariuszy i zaczął ich słownie atakować

- podała policjantka.

Po zatrzymaniu 61-latka śledczy przeszukali mieszkanie. W kolejnym pomieszczeniu znaleźli leżącego na łóżku nieprzytomnego 89-letniego mężczyznę, ojca 61-latka. "Rodzice zostali zabrani do szpitala, ich syn trafił do policyjnej celi" - wskazała.

Usłyszał on zarzuty dotyczące znieważenia i naruszenia nietykalności policjantów oraz znęcania się fizycznego nad rodzicami.

W środę sąd zdecydował o tymczasowym areszcie dla 61-latka na trzy miesiące.

Za zarzucane mu czyny może grozić nawet do pięciu lat więzienia.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Spotkanie premierów Polski i Japonii. „Dążymy do podniesienia strategicznego partnerstwa”

/ https://twitter.com/PremierRP

  

- Dążymy do podniesienia strategicznego partnerstwa Japonii i Polski na jeszcze wyższy poziom - mówił premier Japonii Shinzo Abe podczas wspólnej konferencji prasowej z premierem Mateuszem Morawiecki w Tokio. - Polska, wchodząc na wyższy poziom rozwoju gospodarczego, będzie potrzebowała tak dobrego partnera, jakim jest Japonia, w obszarze kluczowych technologii: nuklearnych, komunikacyjnych, ale również w obszarze 5G - powiedział z kolei szef polskiego rządu.

Premier Japonii zwrócił uwagę, że miniony rok był szczególny ze względu na setną rocznicę nawiązania polsko-japońskich stosunków. Wskazał, że w 2015 r. stosunki japońsko-polskie podniesiono do rangi partnerstwa strategicznego dzięki czemu współpraca między krajami się rozwinęła.

"Dziś prowadziłem owocną rozmowę z premierem (Morawieckim), aby podnieść to strategiczne partnerstwo obu krajów na jeszcze wyższy poziom. Dzisiaj razem z Polską, która coraz bardziej zyskuje na ważności w Europie, na tle solidnego wzrostu gospodarczego, zgodziliśmy się, by dalej zacieśniać naszą współpracę, przechodząc od stosunków dwustronnych do spraw dotyczących społeczeństwa międzynarodowego"

 - dodał premier Abe.

Japoński premier wskazał, że podczas spotkania poruszono kwestie gospodarcze, w tym współpracy nad projektem CPK.

"Zmierzamy do tego, aby japońskie technologie i wiedza przyczyniły się do uatrakcyjnienia polskiej infrastruktury"

- mówił.

Abe wskazywał też, że poruszono temat współpracy w dziedzinie technologii czystego węgla, energii atomowej oraz wodorowej.

Podczas rozmowy - jak relacjonował japoński premier - zgodzono się też na rozpoczęcie nieoficjalnych konsultacji na temat koordynacji systemów zabezpieczeń społecznych, by "jeszcze bardziej promować wymianę gospodarczą oraz osobową".

"Zgodziliśmy się z Polską, która pełni niezwykle ważną rolę w dziedzinie bezpieczeństwa Europy, na poszerzenie rozmów w dziedzinie bezpieczeństwa, w tym realizacji następnych konsultacji organów obrony oraz pogłębienie współpracy naukowej i technologicznej"

- mówił Abe.

Japoński premier dodał, że podczas spotkania wymieniono też opinie na temat sytuacja w Azji i w Europie. Potwierdzono też - jak dodał - "solidarność w celu zachowania porządku międzynarodowego opartego na rządach prawa oraz dalszą współpracę w formacie Grupa Wyszehradzka- Japonia".

"Razem z premierem Morawieckim, ramię w ramię, jako partnerzy strategiczni będziemy pracować na rzecz silnego rozwoju stosunków obu krajów, a także stabilności i pomyślności społeczeństwa międzynarodowego"

- podsumował Abe. 

Z kolei premier Morawiecki mówił, że w poniedziałek i wtorek odbył szereg rozmów z przedstawicielami japońskiego biznesu. Wskazywał, że japońskie firmy obecne w Polsce od 20-30 lat zwiększają inwestycje.

"Współpraca i wymiana handlowa między Polską a Japonią rośnie w tempie dwucyfrowym. Polska, wchodząc na wyższy poziom rozwoju gospodarczego, będzie potrzebowała tak dobrego partnera, jakim jest Japonia i japońskie firmy w obszarze kluczowych technologii: nuklearnych, komunikacyjnych, ale również w obszarze 5G"

- oświadczył.

Premier zwracał także uwagę, że systemy energetyczne Japonii i Polski są w dużym stopniu - większym niż w przypadku innych państw - zależne od węgla.

"Te podobieństwa też tworzą przestrzeń do współpracy, chociażby w technologiach zgazyfikowania węgla, ale również zastosowania najnowszych rozwiązań nuklearnych, tak żeby miks energetyczny był jak najmniej obciążony emisyjnością dwutlenku węgla"

- zaznaczył szef rządu.

Mateusz Morawiecki relacjonował, że wśród tematów rozmowy z Abe znalazły się także sprawy międzynarodowe dotyczące Rosji, Chin, brexitu, niepokojów na Bliskim Wschodzie, a także zagrożeń płynących z Korei Północnej.

"To tematy, w których Polska i Japonia mają bardzo zbieżne zdanie. W świecie, w którym żyjemy, zawirowań jest wiele. Cieszy na pewno to, że UE wraz ze Stanami Zjednoczonymi i Japonią są promotorem stabilności, spokoju, pokoju i jak najlepszej współpracy międzynarodowej, gospodarczej, handlowej"

- mówił premier.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts