Jagiellonia wielką zagadką. Jak zagra po zwolnieniu trenera?

Zdjęcie ilustracyjne / Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

Zagadką nie tylko dla przeciwnika, ale i dla kibiców może być gra piłkarzy Jagiellonii w niedzielnym meczu z Lechią Gdańsk. - To jest dobry moment, aby drużyna odbiła się od dna - ocenia Rafał Grzyb, który czasowo przejął obowiązki pierwszego trenera białostockiej drużyny.

Po przegranym w poprzedniej kolejce meczu z KGHM Zagłębiem Lubin pracę w Białymstoku stracił dotychczasowy szkoleniowiec Jagiellonii Ireneusz Mamrot. Rozstał się z klubem za porozumieniem stron po 2,5 roku pracy.

Szefostwo SSA Jagiellonia nie ukrywa, że powodem była gra zespołu poniżej oczekiwań; Jagiellonia zajmuje bowiem w tabeli dziewiątą pozycję, punktuje nieregularnie (z czterech ostatnich spotkań trzy przegrała), a jej gra w wielu spotkaniach pozostawiała wiele do życzenia.

Czasowo obowiązki trenera zespołu przejął Rafał Grzyb, od blisko roku asystent w sztabie szkoleniowym, przez wiele lat piłkarz Jagiellonii i kapitan tego zespołu. Ma poprowadzić zespół w dwóch ostatnich meczach przed zimową przerwą, zanim obejmie go nowy szkoleniowiec.

- Jesteśmy w takim miejscu, że musimy wierzyć w siebie, być odważni i czerpać radość z gry

- powiedział Grzyb, cytowany przez oficjalną stronę internetową Jagiellonii Białystok. Zaznaczył, że nie odczuwa większej ekscytacji w związku z tym, że przypadła mu rola pierwszego trenera.

- Traktuję obecną pracę jako kontynuację tego, co wykonywałem wcześniej. Są oczywiście dodatkowe obowiązki i większa odpowiedzialność za zawodników. Z drugiej strony patrzę na to w ten sposób, że to jest dobry moment, aby drużyna odbiła się od dna. Nasz zespół wie, czego chce, jakie są oczekiwania i wierzę, że jego zaangażowanie przełoży się na mecz

- powiedział szkoleniowiec Jagiellonii.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Prezydent Malty wygłosił wykład na UJ

/ Tasnim News Agency [CC BY (https://creativecommons.org/licenses/by/4.0)]

  

Wyzwania współczesności to m.in. zatrzymanie zmian w środowisku naturalnym, zmniejszenie obszarów biedy, zapobieganie przestępczości zorganizowanej i terroryzmowi oraz zjawiskom populizmu i ksenofobii - mówił w wykładzie na Uniwersytecie Jagiellońskim prezydent Malty George William Vella.

Jak podkreślił, kiedy mówimy o wyzwaniach globalnych, chodzi o zmiany, które dotykają wielu krajów, mają charakter ponadnarodowy i mogą być skutecznie rozwiązywane jedynie na szczeblu międzynarodowym.

Wśród takich wyzwań prezydent Malty wymienił: zmiany w środowisku naturalnym, wśród których na pierwszy plan wysuwa się globalne ocieplenie, trudności z produkcją i dystrybucją żywności oraz zaopatrzeniem w wodę, skrajną biedę, problemy z produkcją i dostępem do przyjaznej środowisku energii elektrycznej, handel bronią, co podsyca regionalne konflikty, zagrożenia dla cyberbezpieczeństwa, zjawiska populizmu i ksenofobii, kryzysy migracyjne.

Prezydent Malty podkreślił, że aby sprostać tym wyzwaniom, potrzebujemy silnej, mającej autorytet organizacji międzynarodowej i nie tylko skutecznego systemu podejmowania decyzji, ale także wprowadzania ich w życie. "To jest warunek konieczny" - prezydent Malty George William Vella.

"Rozwiązywaniu wszystkich tych globalnych zagrożeń i wyzwań musi towarzyszyć przywiązanie do takich wartości jak bezpieczeństwo, pokój, demokracja, wolność, tolerancja i dialog. To bardzo ważne, żeby wiedzieć, że nic z tego nie zostanie osiągnięte bez edukacji"

- podkreślił. Zaznaczył, że przywiązanie do tych wartości jest powiązane z właściwą, całościową edukacją młodych ludzi.

W Collegium Novum UJ George William Vella złożył kwiaty przed tablicą upamiętniającą ofiary Sonderaktion Krakau. Zwiedził także najstarszy uniwersytecki budynek – Collegium Maius oraz Bibliotekę Jagiellońską. Prezydentowi Malty towarzyszył rektor UJ prof. Wojciech Nowak.

Prezydent Vella przyjechał do Polski na obchody 75. rocznicy wyzwolenia niemieckiego obozu Auschwitz. W Krakowie spotkał się m.in. z prezydentem miasta Jackiem Majchrowskim oraz z metropolitą krakowskim abp Markiem Jędraszewskim.

George Wiliam Vella to maltański polityk i lekarz, długoletni parlamentarzysta, był dwukrotnie ministrem spraw zagranicznych, urząd prezydenta Malty pełni od 2019 r.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts