Zdegradować autorów stanu wojennego!

  

Dziś obchodzimy tragiczną rocznicę stanu wojennego. 38 lat temu na wniosek Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego, na której czele stanął Wojciech Jaruzelski, na terenie Polski wprowadzony został stan wojenny. Tak jak wielokrotnie w powojennej historii Polski, tak i wtedy polscy komuniści służący wiernie Związkowi Sowieckiemu zbrojnie wystąpili przeciwko własnemu narodowi.

Tym razem ich celem było zatrzymanie procesów demokratycznych rozpoczętych w sierpniu 1980 r. i pozbawienie Polaków marzeń o wolnej Polsce. Przez 586 dni trwania stanu wojennego życie straciło ponad 100 osób, tysiące zmarły, bo np. nie można było wezwać pomocy z powodu wyłączonych telefonów. Nikt nie policzył, ile tragedii rodzinnych spowodowało internowanie ponad 10 tys. opozycjonistów, ilu Polakom zabrano lata młodości, ilu zniweczono marzenia. Nikt nie jest w stanie policzyć, ile straciła Polska, która przez długie lata egzystowała w marazmie gospodarczym. To niepojęte: za zbrojny napad na Polaków nikt nie został rozliczony, nie poniósł nawet symbolicznej kary. Żaden z komunistycznych generałów nie został zdegradowany. Historia nam tego nie wybaczy. Przyszłe pokolenia Polaków nam nie wybaczą!

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts