Być sprawnym i móc wszystko. To marzenie dzieci chcą spełnić oo. Kamilianie w Gruzji. Apelujemy o pomoc!

/ https://zrzutka.pl/samochod-dla-niepelnosprawnych-dzieci-w-gruzji?utm_medium=social&utm_source=facebook&utm_campaign=sharing_button&fbclid=IwAR2qVZ6x95HXMl8xol6s8GHiXO4ot9Jcf-4fb4AVPV7SzdQzZDY8FlmXfeE

  

25 dzieci z Gruzji ma jedno marzenie: odzyskać sprawność. Aby tak się stało, potrzebna jest pomoc. O nią też apelują nasi rodacy oo. Kamilianie z Tbilisi, którzy wybudowali niesamowity ośrodek dla niepełnosprawnych dzieci i dorosłych. Żeby móc rehabilitować tę garstkę maluchów potrzebny jest dla nich transport: samochód z windą do przewozu osób niepełnosprawnych. "Pozwólmy tym dzieciakom postawić choć jeden krok" - mówi nam ojciec Paweł Dyl, prosząc o wsparcie akcji.

Ogromna część z niepełnosprawnych dzieci, którym ojcowie Kamilianie spieszą z pomocą, pochodzi z biednych rodzin, gdzie często brakuje pieniędzy na podstawowe zakupy. Ich bliskich zwyczajnie nie stać ani na samochód, ani na paliwo, aby móc swoją chorą pociechę zawieźć do ośrodka na rehabilitację.

I chociaż to właśnie rehabilitacja, kontakt z innymi dziećmi jest dla maluchów ogromną szansą na rozwój i lepsze życie, bez transportu nie będą mogły z niej skorzystać.

Dlatego też oo. Kamilianie apelują o pomoc. Każda złotówka jest tutaj na wagę złota!

Proszę o pomoc na zakup mini busa do przewozu dzieciaków niepełnosprawnych, które uczestniczą w zajęciach rehabilitacyjnych w prowadzonym przez nas Zakonie Centrum Rehabilitacji im. św. Kamila w Tbilisi. Dzieciaki są niesłychanie odważne i pełne radości, choć dotknięte niepełnosprawnością w stopniu znacznym. Ich rodzice są bardzo biedni i nie stać ich na przywożenie swoich pociech. Polacy w ramach projektu Polskiej Pomocy Rozwojowi ofiarowali nowocześnie wyposażony Dom Pobytu Dziennego. Teraz czas na postawienie wisienki na torcie. Pozwólmy tym dzieciakom postawić choć jeden krok

- mówi nam ojciec Paweł Dyl.

Ojciec Paweł Dyl jest Kamilianinem sprawującym od 16 lat posługę w Gruzji na rzecz osób chorych i niepełnosprawnych. Współpracuje z polskimi wolontariuszami i specjalistami, a za swoją działalność został odznaczony przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę Złotym Krzyżem Zasługi.

Zbiórka na samochód z windą do przewozu osób niepełnosprawnych, dzięki któremu 25 maluchów pięć razy w tygodniu będzie mogło skorzystać z rehabilitacji i zyska szansę na nowe życie, dostępna jest tutaj:

Samochód dla niepełnosprawnych Dzieci w Gruzji

Liczy się KAŻDA złotówka! Pomóżmy!

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Oglądaj 7x24. Już w niedzielę!

Zdjęcie ilustracyjne / Telewizja Republika

  

W niedzielę o godzinie 9:06 zapraszamy na program "7x24" Katarzyny Gójskiej. Do oglądania w Telewizji Republika i do słuchania w Polskim Radiu 24.

W studiu Polskiego Radia 24 spotkają się przedstawiciele wszystkich głównych sił parlamentarnych. Będą musieli zmierzyć się m.in. z pytaniami i opiniami słuchaczy.

W niedzielę gośćmi Katarzyny Gójskiej będą: Piotr Kaleta (PiS), Adam Bielan (Porozumienie), Katarzyna Piekarska (Koalicja Obywatelska), prof. Andrzej Zybertowicz (doradca Prezydenta RP), Anna Maria Żukowska (Nowa Lewica), Władysław Teofil Bartoszewski (PSL).

Polecamy!

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, Telewizja Republika

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts