Jak poinformowało biuro prasowe archidiecezji warszawskiej, we wtorek 24 grudnia o północy metropolita warszawski oraz biskupi pomocniczy archidiecezji warszawskiej będą przewodniczyć pasterkom - mszom świętym w noc Bożego Narodzenia. Kard. Kazimierz Nycz odprawi o północy mszę świętą w parafii św. Andrzeja Apostoła w Warszawie.

O tej samej porze rozpoczną się msze święte pod przewodnictwem biskupów pomocniczych: bp Michał Janocha odprawi mszę świętą w parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Grodzisku Mazowieckim, a bp Rafał Markowski w parafii Świętej Trójcy w Błoniu. Natomiast bp Piotr Jarecki o północy będzie przewodniczył mszy świętej w parafii Dobrego Pasterza w Warszawie-Miedzeszynie w diecezji warszawsko-praskiej.

W pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia 25 grudnia kard. Kazimierz Nycz odprawi mszę świętą w archikatedrze warszawskiej o godz. 11.00. Tego dnia w kościołach archidiecezji warszawskiej będzie czytany list pasterski arcybiskupa warszawskiego na Boże Narodzenie.

Po południu, o godz. 15.00 kard. Nycz weźmie udział w Bożonarodzeniowym obiedzie z ubogimi i bezdomnymi. W spotkaniu organizowanym przez warszawską wspólnotę Sant’Egidio w parafii Wniebowstąpienia Pańskiego na Ursynowie weźmie udział około 500 ubogich i bezdomnych osób.