Grodzki chce nowej ustawy o KRS

zdjęcie ilustracyjne / Filip Blazejowski/Gazeta Polska

  

W pierwszych dniach stycznia będzie gotowa grupa robocza w Senacie do opracowania nowej ustawy o KRS zgodnej z wytycznymi Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej - powiedział dziś marszałek Senatu Tomasz Grodzki.

Grodzki został zapytany dziś w Polsat News o słowa prezydenta Andrzeja Dudy, który ocenił, że w sądownictwie „trzyma się stary układ”.

- Po pierwsze tak nie uważam, a po drugie powołałem grupę roboczą w Senacie do opracowania nowej ustawy o KRS zgodnej z wytycznymi Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej

- podkreślił marszałek Senatu.

Jak dodał, grupa ta będzie gotowa w pierwszych dniach stycznia. - Wtedy, kiedy Sąd Najwyższy wyda orzeczenia we wszystkich sprawach, do których został zobowiązany przez Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Ten zespół jest niezwykle mocno zaawansowany - zaznaczył Grodzki.

Na pytanie, na czym będzie polegała zmiana w tej ustawie marszałek Senatu powiedział, że przede wszystkim na pewnej równowadze między powoływanymi kandydatami ze strony polityków, jak i ze strony środowiska sędziowskiego.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Niemcy: Wjechał autem w pochód karnawałowy! "Pędził z pełną siłą w stronę tłumu"

Zdjęcie z miejsca zdarzenia / fot. twitter.com/hapinto2

  

Kierujący autem osobowym wjechał dziś w pochód karnawałowy w miasteczku Volkmarsen w północno-zachodnich Niemczech. Według pierwszych informacji podawanych przez dziennik "Bild", rannych zostało co najmniej 15 osób. Wśród poszkodowanych są dzieci.

Jak podaje Bild, policja poinformowała, że kierowca samochodu został aresztowany.

Jak informuje z kolei Frankfurter Rundschau, świadkowie zeznali, że kierowca ominął barierę, a następnie "pędził z pełną siłą w stronę tłumu". Na miejscu jest burmistrz Volkmarsen. Dowodzenie nad akcją ratowniczą przejął miejski inspektor przeciwpożarowy, który uczestniczył w paradzie karnawałowej. 

Na miejscu zdarzenia pojawia się coraz więcej pojazdów ratowniczych. Media podają, że lądował także śmigłowiec pogotowia ratunkowego. Policja odgrodziła teren. Samochód, jaki wjechał w tłum, to srebrny mercedes w typie kombi. 

- Miejscowa ludność jest zszokowana tymi wydarzeniami

- informuje Frankfurter Rundschau. 

Jak informuje portal hassenschau.de, kierowca po wjechaniu w tłum poruszał się jeszcze przez około 30 metrów, zanim się zatrzymał.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl, Bild, Frankfurter Randschau, hassenschau.de

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts