Kupując polskie, napędzasz gospodarkę

/ Ministerstwo Rolnictwa

  

Konsumenci kupujący produkty polskiego rolnictwa w sposób naturalny napędzają gospodarkę - powiedział w Warszawie minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski. Dodał, że oznacza to dochody budżetu państwa, które są przeznaczane m.in. na wielkie programy społeczne.

Ardanowski uczestniczył w spotkaniu ze specjalistami ds. żywności pt. "Tradycja i nowoczesność. O dziedzictwie kulinarnym i systemach jakości żywności. Jak budować świadomość konsumentów?".

Szef resortu rolnictwa ocenił, że konsumenci kupujący produkty z polskiego rolnictwa w sposób naturalny napędzają gospodarkę.

"To są miejsca pracy, to jest wartość dodana, to jest może również wsparcie dla krewnych, którzy prowadzą gospodarstwa rolne, to są dochody budżetu państwa, które są przeznaczane m.in. na wielkie programy społeczne, więc również ci, którzy korzystają z tych programów, czy emeryci, czy rodziny z dziećmi, powinny rozumieć pewien związek i starać się kupować podstawową żywność pochodzącą od polskich rolników"

- podkreślił minister.

Jak dodał, "kupowanie polskiej żywności, która jest nie tylko tania, ale i dobra, to element patriotyzmu gospodarczego".

Minister podkreślił, że obecnie polski rynek to "rynek obfitości, na którym praktycznie niczego nie brakuje". "Z jednej strony mamy do czynienia z odreagowaniem na czasy, w których były duże niedobory i kartki na żywność, co powoduje wzmożone zakupy, ale jednocześnie z drugiej strony doprowadza to do ogromnego marnowania żywności" - zauważył.

"Wprowadzone ostatnio przepisy o znakowaniu żywności powinny się przyczynić do ograniczenia tego marnotrawstwa" – powiedział minister i dodał, że rosnąca zamożność społeczeństwa sprawia, że ludzie dokonują coraz bardziej świadomych zakupów i nie chcą "żywności anonimowej".

Ocenił, że konsumenci oczekują żywności, którą można "umiejscowić w kontekście kulturowym". "To są działania, które pozwalają rozwinąć się rolnikom produkującym żywność najwyższej jakości, również tym prowadzącym małe gospodarstwa, którzy właściwie nie mogli funkcjonować na wielkim rynku, bo ich skala produkcji jest za mała" - powiedział.

"Rynek żywności się zmienia tak, jak zmienia się społeczeństwo, jego potrzeby i możliwości finansowe" – stwierdził minister. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Oglądaj 7x24. Już w niedzielę!

Zdjęcie ilustracyjne / Telewizja Republika

  

W niedzielę o godzinie 9:06 zapraszamy na program "7x24" Katarzyny Gójskiej. Do oglądania w Telewizji Republika i do słuchania w Polskim Radiu 24.

W studiu Polskiego Radia 24 spotkają się przedstawiciele wszystkich głównych sił parlamentarnych. Będą musieli zmierzyć się m.in. z pytaniami i opiniami słuchaczy.

W niedzielę gośćmi Katarzyny Gójskiej będą: Piotr Kaleta (PiS), Adam Bielan (Porozumienie), Katarzyna Piekarska (Koalicja Obywatelska), prof. Andrzej Zybertowicz (doradca Prezydenta RP), Anna Maria Żukowska (Nowa Lewica), Władysław Teofil Bartoszewski (PSL).

Polecamy!

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, Telewizja Republika

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts