Tokio: Zabraknie miejsc noclegowych?

Zdjęcie ilustracyjne / fot. pixabay.com

  

Organizatorzy igrzysk Tokio 2020 mają poważny problem nie tylko z prognozowanymi wysokimi temperaturami podczas zmagań sportowców, ale także z zapewnieniem odpowiedniej liczby miejsc noclegowych. Według raportu "Nikkei Asian Review", każdego dnia olimpiady będzie ich brakować 14 000.

Szacuje się, że stolicę "Kraju Kwitnącej Wiśni" odwiedzi na przełomie lipca i sierpnia 2020 r. około 10 mln turystów - podał portal businessinsider.com.

Mimo budowalnego boomu na luksusowe hotele brakuje już w nich miejsc, a ceny są astronomiczne. Na osiem miesięcy przed igrzyskami nie ma wolnych pokoi w tak ekskluzywnych lokalizacjach jak m.in. nowo wyremontowany hotel Okura, Four Seasons, Ritz-Carlton czy Imperial Hotel.

Według portalu Booking.com aż 89 procent dostępnych miejsc w hotelach, apartamentach i mieszkaniach do wynajęcie zostało już w Tokio zarezerwowanych na czas igrzysk.

Skokowo wzrosły też ceny noclegów. Łóżko w sześciopokojowej sypialni kosztuje obecnie 82 dolary za noc w okresie olimpiady, zaś miejsce w najtańszych pokojach - tzw. kapsułowych, za które do tej pory płaciło się 20 dol., na przełomie lipca i sierpnia oznaczać będzie wydatek 150 dol. - napisał dziennik "The Washington Post".

Według portalu Airbnb średnia cena noclegu w Tokio podczas rywalizacji sportowców w 2020 wynosi obecnie 837 dol. Ostatnio firma ta, zajmująca się pośrednictwem w wynajmie mieszkań poprzez aplikację internetową, została jednym z głównych sponsorów Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego. Umowę podpisano do 2028 roku, ale jej wysokości nie ujawniono.

Igrzyska w Tokio odbędą się w dniach 24 lipca - 9 sierpnia 2020 roku. Poprzednio letnia olimpiada rozgrywana była w stolicy Japonii w 1964 roku

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Ujawnił aferę Grodzkiego, grożą mu 10 latami więzienia. „Opony przebijane już miałem”

/ Fot. Facebook, screen Telewizja Republika

  

Tej opowieści słucha się jak aktu oskarżenia III RP! Gdy Jaruzelski ogłosił stan wojenny, ojciec Tomasza Duklanowskiemu stanął na czele strajku w swoim zakładzie. Prokurator zażądał dla niego 7 lat więzienia. Dziś 10 lat ma grozić jego synowi za ujawnienie łapówek Grodzkiego. Jako młody dziennikarz w latach 90. ujawnił korupcję w szczecińskiej policji oraz przeszłość w ZOMO jej komendanta. – I wtedy było jasne, że pracy w Zachodniopomorskiem już nie znajdę. Wyjechałem na 9 lat do Anglii, pracowałem na początku jako kelner – wspomina. Wrócił i zakładał lokalne gazety, m. in. w Pyrzycach, gdzie doprowadził do skazania burmistrza za korupcję. Wtedy wiele razy przebijano mu opony. W ostatnich latach ujawnił korupcję Stanisława Gawłowskiego i Tomasza Grodzkiego. Niesamowitą historię swoich zmagań z systemem III RP Tomasz Duklanowski opowiedział w „Wywiadzie z chuliganem”.

Po tym, jak odkrył, że Tomasz Grodzki brał łapówki, okazało się, że… żaden inny dziennikarz w 400-tysiecznym Szczecinie nie jest zainteresowany dociekaniem prawdy.

Dziennikarzy zblatowanych z lokalnym układem, z PO i SLD, aż boli fizycznie, że ktoś z moim życiorysem i poglądami mógł trafić do mediów publicznych

- mówi Duklanowski w „Wywiadzie z chuliganem”.

Pełnomocnik Grodzkiego, mecenas Jacek Dubois, złożył przeciwko niemu zawiadomienie do prokuratury. Dziennikarzowi grozić ma 10 lat więzienia. Zdaniem pełnomocnika Grodzkiego, popełnił przestępstwo z art. 128 kk, mówiącego o… „usuwaniu przemocą konstytucyjnego organu” oraz „wywieraniu wpływu na czynności urzędowe konstytucyjnego organu”.

Mocna rozmowa o historii rodziny dziennikarza, korupcji w PO, Grodzkim i lokalnych sitwach poniżej:

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts