Małopolska celem dla turystów z USA

zdjęcie ilustracyjne / cytis CC0

  

W związku z planowanym uruchomieniem nowego połączenia Chicago – Kraków, przedstawiciele American Airlines oraz pięciu touroperatorów z USA zapoznaje się z ofertą turystyczną Małopolski. W czwartek odwiedzili Zakopane. Chcą zaoferować amerykańskim turystom zwiedzanie Małopolski.

Samoloty American Airlines będą latały do stolicy Małopolski z Chicago od maja do października pięć razy w tygodniu. Jak powiedział prezes Małopolskiej Organizacji Turystycznej Grzegorz Biedroń, celem wizyty strony amerykańskiej jest przedstawienie podmiotom partnerski sieci dystrybucyjnej sprzedaży biletów American Airlines, ciekawych propozycji turystycznych Małopolski.

- Współpraca z największą amerykańską linią lotniczą American Airlines daje możliwość pozyskania nowych klientów. Linia amerykańska umożliwia pozyskanie nowego klienta turystycznego, ponieważ siatka połączeń American Airlines jest bardzo rozbudowana w Stanach Zjednoczonych. Jako Małopolska Organizacja Turystyczna chcemy, aby turyści przybywający do Krakowa zwiedzali całą Małopolskę, nie tylko Kraków, Wieliczkę czy Auschwitz, ale także Tatry i Zakopane

– powiedział Biedroń.

Dodał on, że amerykańscy turyści wydają więcej pieniędzy, niż przeciętny turysta z Europy, a ich wizyty wiąże się także z dłuższymi pobytami.

Zakopane i Tatry zrobiły na amerykańskich partnerach bardzo duże wrażenie.

- Jestem zachwycony tym, co zobaczyłem w Małopolsce. Wcześniej miałem okazję zwiedzić Warszawę, ale tutaj jestem pierwszy raz i jestem pod ogromnym wrażeniem. Będziemy chcieli pokazać amerykańskim turystom, co jeszcze mogą zobaczyć w Europie, dlatego chcemy im zaproponować Małopolskę

– powiedział David E. Rezaieh przedstawiciel sprzedaży American Airlines.

Wizytatorzy ze Stanów Zjednoczonych poznali walory Tatrzańskiego Parku Narodowego, zwiedzili Zakopane, w tym między innymi Muzeum Tatrzańskie.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Świat ogarnęła obawa przed koronawirusem. WHO przedstawiło stanowisko w tej sprawie

/ quimono

  

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ocenia, że jest jeszcze za wcześnie, by ogłosić międzynarodową sytuację nadzwyczajną w związku z pojawieniem się nowego koronawirusa, ale może się to okazać konieczne - powiedział dyrektor generalny WHO Tedros Ghebreyesus.

"Nie łudźmy się. W Chinach jest sytuacja nadzwyczajna" - oznajmił Ghebreyesus. Jak wyjaśnił, fakt, iż WHO nie ogłasza międzynarodowej sytuacji nadzwyczajnej w związku z pojawieniem się koronawirusa, nie oznacza, że nie traktuje tej sytuacji bardzo poważnie. Zapewnił, że WHO śledzi rozwój sytuacji związanej z rozprzestrzenianiem się choroby "co minutę".

"Wiemy, że w Chinach dochodzi do przenoszenia się wirusa między ludźmi, ale na razie wygląda na to, że zarażenia ograniczają się do rodzin i pracowników służby zdrowia opiekujących się chorymi"

- powiedział Ghebreyesus. Podkreślił jednak, że na razie "nie ma żadnego dowodu" na to, że również poza Chinami dochodzi do przenoszenia się wirusa między ludźmi, "co nie oznacza, że do tego nie dojdzie".

Szef WHO uznał, że kroki podjęte przez władze Chin, aby opanować rozprzestrzenianie się wirusa "są właściwe". "Mamy nadzieję, że będą one zarazem skuteczne i krótkotrwałe" - dodał.

Podkreślił, że rolą jego organizacji jest dostarczanie rekomendacji opartych na ustaleniach naukowych, a "w ostatecznym rozrachunku suwerenny kraj sam podejmuje decyzje, by robić to, co jego zdaniem jest słuszne" w takich sytuacjach.

Wcześniej w czwartek władze chińskich prowincji Hubei i Guangdong ogłosiły pierwszy, najwyższy stopień zagrożenia zdrowia publicznego z powodu nowego koronawirusa, wywołującego groźne zapalenie płuc. W Hubei znajduje się miasto Wuhan, gdzie wybuchła epidemia tego groźnego wirusa. Także władze Pekinu podjęły kilka decyzji, wiążących się z koronawirusem. Postanowiono np. zamknąć dla turystów od soboty do odwołania Zakazane Miasto, dawny pałac cesarski dynastii Ming i Qing, znajdujący się w centrum stolicy Chin.

Zgodnie z zarządzeniem do walki z wirusem zmobilizowane zostały wszystkie departamenty rządów prowincji. W stan gotowości postawiony został cały personel medyczny oraz wszystkie przedsiębiorstwa, mogące wspomóc walkę z epidemią.

Zakazano także organizowania imprez masowych, wstrzymano pracę przedsiębiorstw i instytucji edukacyjnych oraz ograniczono dostęp do obszarów potencjalnie niebezpiecznych.

W Wuhan czasowo wstrzymano komunikację miejską, a także transport pasażerski z i do tego miasta. Mieszkańcom zalecono, aby nie opuszczali miasta, a podróżnym, by go omijali.

Miasto ma otrzymać pomoc rządową na walkę z koronawirusem. Chińskie ministerstwo finansów poinformowało w czwartek, że przeznacza 1 miliard juanów (145 mln dolarów) na sfinansowanie działań, mających na celu powtrzymanie rozprzestrzeniania się epidemii.

W Chinach doszło do 644 przypadków zarażenia nowym koronawirusem, a 18 zarażonych zmarło. Poza Chinami po jednym przypadku nowego koronawirusa wykryto w: Tajlandii, Japonii, Korei Południowej, Singapurze, USA i Arabii Saudyjskiej, a dwa przypadki odkryto w Wietnamie. Podejrzenie zarażenia pojawiło się także w Meksyku.

WHO przesłała do szpitali na całym świecie wytyczne, dotyczące zapobiegania zarażeniom i ich kontroli.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts