W najnowszym numerze „Gazety Polskiej” Dawid Wildstein pisze, że „Konfederacja wplatając w krytykę ustawy 447 czysty antysemityzm i usiłując grać na najprymitywniejszych skojarzeniach etnicznych, robi idealny prezent tym, którzy usiłują przedstawiać Polskę jako państwo antysemickie”.

To jest prawda, ale jeżeli mówimy już o raporcie o polskim antysemityzmie, to trzeba jasno sobie powiedzieć, że to jest czysty antypolonizm. Mamy do czynienia z działaniami prowokacyjnymi ze strony tych ludzi, którzy takie raporty piszą, ze strony bardzo wielu mediów – zwłaszcza niemieckich, które od lat ciężko pracują, żeby Polskę przedstawić jako antysemicką, bo to ma przykryć ich zbrodnie, to ma przykryć ich bestialstwo, więc ja się nie dziwię młodym ludziom w Polsce, że reagują w sposób czasami przesadny, bardzo emocjonalny, ale też trzeba mieć świadomość, że nikt nie zrobił tak wiele, dla obrony Polski przed ewentualnymi konsekwencjami ustawy 447 jak właśnie Prawo i Sprawiedliwość

– zaznaczył Antoni Macierewicz.

Marszałek senior ocenił, że to Prawo i Sprawiedliwość i rząd PiS „dzięki jednoznacznemu stanowisku w tej sprawie, odrzuceniu wszelkich jakichkolwiek roszczeń, dzięki umowie, która sprawiła, że to właśnie państwo żydowskie musiało jasno i publicznie powiedzieć, że antypolonizm jest takim samym działaniem antyludzkim, jak antysemityzm”.

„Dzięki temu wszystkiemu to właśnie Prawo i Sprawiedliwość nas broni przed tego konsekwencjami i ponosi za to wielką odpowiedzialność, ale też i olbrzymie ataki ze strony środowisk żydowskich, czy też właśnie niemieckich, które się zasłaniają całą tą kwestią” – mówi nam poseł PiS.

Antoni Macierewicz zwrócił się do młodzieży.

Rzeczywiście nieustannie mamy do czynienia z prowokacjami, które chcą przedstawić polski patriotyzm jako antysemityzm. Nie dajmy się złapać w tę pułapkę – zwłaszcza mówię to do młodzieży. Bo powtarzam jeszcze raz, nasze emocje są autentycznym wyrazem naszego dorobku, to prawda. Ale czasami bywa, że naszymi emocjami manipuluje się po to, by uzyskać dokładnie odwrotny skutek. W każdym momencie warto dwa razy się zastanowić nad tym co się robi. To nie znaczy ustępować, ani na krok naszym wrogom w żadnym wypadku im ustępować nie można. I w żadnym wypadku nie można zrezygnować z naszych ofensywnych działań. Ale one muszą być zaplanowane, długofalowe i one nie mogą być działaniami od wydarzenia do wydarzenia. One mają być ciągłym, systematycznym działaniem na rzecz wielkiej Polski

– powiedział.

Zapraszamy do obejrzenia całej rozmowy z Antonim Macierewiczem: