Spółka przekazała, że stale pracuje nad usunięciem awarii sieci, która miała miejsce w środę po godzinie 9.00 przy ul. Powsińskiej w Warszawie oraz, że na miejscu awarii pracuje stale 30 pracowników i ciężki sprzęt.

"Prace będą prowadzone bez przerwy aż do całkowitego usunięcia awarii. Według dotychczasowych ustaleń wiadomo, że awarii uległa jedna z dwóch magistrali o średnicy 1100 mm dostarczająca ciepłą wodę z elektrociepłowni na Siekierkach"

- napisała Veolia Energia Warszawa SA. w komunikacie.

Jednocześnie spółka potwierdziła, że od godz. 2 otrzymują ciepło mieszkańcy: Wilanowa, Tarchomina, Żoliborza, Pragi Północ, Targówka, Mokotowa, Ursynowa, Śródmieścia, Białołęki, Bielan, Pragi Południe, Wawra, Woli, Bemowa, Ochoty i Włoch.

"W nocy ciepło popłynęło również do Ursusa, choć mieszkańcy dzielnicy mogą odczuwać czasowe zakłócenia w dostawach, czyli np. letnie kaloryfery"

- przekazała Veolia Energia Warszawa SA.

Spółka poinformowała, że nieustannie trwają prace nad przywróceniem dostaw ciepła do mieszkańców okolic awarii, czyli obrębu ulic: Antoniewska, Trasa Siekierkowska, Idzikowskiego, Puławska, Limanowskiego, Gołkowska.

"Służby techniczne Veolii Energii Warszawa robią wszystko, aby dzisiaj usunąć awarię w tej części sieci"

- napisała spółka.

Dodała, że o terminach wznowienia dostaw ciepła będzie informować na bieżąco na stronie www.energiadlawarszawy.pl oraz, że kolejne informacje przekaże o godzinie 12:00.