Ponieśli i wilka, a co wilk na to?

  

Jak wiadomo, Światowa Agencja Antydopingowa (WADA) zarekomendowała, by w związku z notorycznym brakiem współpracy Rosji w walce z dopingiem wykluczyć Sborną ze światowych imprez sportowych na cztery lata i zakazać jej organizacji takich imprez przez ten okres. Polskie media błędnie podają, że jest już pewne, że dotyczyć to będzie mistrzostw świata w piłce nożnej. Tak naprawdę ostateczną decyzję ma podjąć FIFA i nie wiadomo, czy pójdzie za WADA, czy będzie starała się stosować jakieś kruczki prawne.

Natomiast co do igrzysk olimpijskich sprawa jest już w zasadzie przesądzona. Tak czy inaczej w Rosji decyzja ta wywołała absolutny wstrząs. Padają słowa takie jak „tragedia”, „katastrofa”. Tak jakby wierzono tam dotychczas, że Rosji znowu jakoś się upiecze. Nie, tym razem wszędzie poza Rosją było jasne, że się nie upiecze. Za długo to trwało, za wiele wyciekło do mediów, zbyt bezczelni byli rosyjscy funkcjonariusze od sportu (także ci ze służb specjalnych). Pozostaje teraz pytanie, jak z tym kryzysem, kolejnym już w ostatnim czasie, poradzi sobie Kreml, do którego zaufanie i bez tego kruszy się niemal z tygodnia na tydzień.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts