Jak Rosjanie działają w Polsce

  

Rosyjskie służby od dawna są bardzo aktywne w Polsce. Przykładem głośne zabójstwo w Berlinie obywatela Gruzji. Mordercą był Rosjanin, najpewniej pracownik rosyjskiego wywiadu wojskowego (GRU). Przed zabójstwem przebywał krótko w Warszawie, wynajmując pokój w jednym z hoteli.

Niemieccy śledczy podejrzewają, że to w Warszawie zdobył broń, z której dokonał egzekucji. Czy nasze służby miały o tym jakąkolwiek wiedzę? Czy kontrwywiadowcy z Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego (ABW) śledzili go, analizowali cel jego przyjazdu? Wątpliwe. Trudno sobie wyobrazić, by pod okiem ABW rosyjski kiler nabył broń. Dziś priorytetem dla Agencji powinno być wyjaśnienie, w jaki sposób zabójca zdobył pistolet, i czy ci, którzy mu go dostarczyli, nie uczestniczyli wcześniej w podobnych zdarzeniach. Pytań jest tu więcej. Czy ABW będzie w stanie znaleźć na nie odpowiedzi?

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts