Padnie rekord wydatków na słodycze? Niemal co piąty Polak planuje wydać na nie jeszcze więcej!

zdjęcie ilustracyjne / S. Hermann & F. Richter, pixabay

  

Nie ulega wątpliwości, że święta i czas bezpośrednio je poprzedzający, to jeden z najgorętszych okresów sprzedażowych dla producentów słodyczy. Najmniejszych złudzeń w tej kwestii nie pozostawiają najnowsze wyniki ankiety przeprowadzonej przez SWResearch dla ETi. Zdecydowana większość konsumentów (69%) deklaruje, że wyda na bożonarodzeniowe słodycze przynajmniej tyle samo co w ubiegłym roku, a blisko co piąty badany (18%) planuje na słodkie prezenty przeznaczyć jeszcze więcej pieniędzy, niż dotychczas.

Odpowiedzi udzielone w ankiecie potwierdzają, że dla wielu Polaków to właśnie słodycze stanowią nieodzowny element każdego świętowania. Zdecydowana większość badanych (94%) wręcza je jako dodatek do bożonarodzeniowych prezentów. Co ciekawe, często słodycze stanowią prezent sam w sobie: osiem na dziesięć osób daje słodkości jako główny element niespodzianki dla bliskich, z czego 13% robi to zawsze, a 40% - często. Blisko co piąta ankietowana osoba nigdy jednak nie ogranicza się do samych słodyczy pod choinką.

Zgodnie z deklaracjami respondentów, w tym roku Polacy najczęściej planują na świąteczne prezenty przeznaczyć między 201 a 400 zł – taką kwotę przewidziało 33,5% ankietowanych. Upominki o łącznej wartości powyżej 200 zł zaplanowało prawie 72% Polaków. Co ciekawe powyżej tej średniej uplasowały się kobiety (77%), które wydają się hojniejsze niż panowie, wśród których odsetek wyniósł mniej – 66%. Blisko 7% badanych deklaruje, że w tym roku w ogóle nie będzie kupować prezentów.

Na pytanie o to, jaki odsetek wartości prezentów przeznaczony zostanie na słodycze, najliczniejsza grupa respondentów – aż co trzeci ankietowany Polak – deklaruje wydanie na słodkości od 11% do 20% wartości prezentowego budżetu, a w przypadku 37% badanych słodycze będą stanowić ponad jedną piątą wartości świątecznego koszyka.

Najnowsze badania pokazują także, że święta to okres, w którym konsumenci przywiązują zdecydowanie mniejszą wagę do ceny niż zazwyczaj. Co ciekawe, zarówno odpowiedzi kupujących, jak i dane rynkowe pokazują, że w tym czasie szczególnie popularne są słodycze czekoladowe. Konsumenci często szukają także specjalnych edycji opakowań i chętnie sięgają po znane marki. Nie stronią jednak od promocji – blisko 16% badanych wskazało specjalne oferty jako jeden z głównych czynników decydujących o wyborze słodyczy dla bliskich.

Badanie zostało zrealizowane w dniach 19.11-21.11.2019 przez agencję SW RESEARCH metodą wywiadów on-line (CAWI) na panelu internetowym SW Panel. W ramach badania przeprowadzono 864 ankiety z reprezentatywną grupą Polaków powyżej 18 roku życia.

 

 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: infowire.pl, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Prezydent Duda w Auschwitz-Birkenau: My w Polsce dobrze znamy prawdę o tym, co się tu działo

/ PrtSc/ TVP Info

  

- My w Polsce dobrze znamy prawdę o tym, co się tu działo, bo opowiadali nam to nasi rodacy, którym Niemcy wytatuowali obozowe numery - mówił w trakcie głównej ceremonii 75. rocznicy wyzwolenia niemieckiego obozu Auschwitz-Birkenau prezydent Andrzej Duda.

Po południu rozpoczęła się główna ceremonia 75. rocznicy wyzwolenia niemieckiego obozu Auschwitz-Birkenau. Jej bohaterami jest ok. 200 byłych więźniów i ocalonych z Zagłady.

Uroczystość odbywa się w ogromnym namiocie ustawionym przy bramie wejściowej byłego Auschwitz II-Birkenau w taki sposób, że front historycznej budowli znalazł się w jego wnętrzu. Może on pomieścić ok. 3 tys. osób.

[polecam:https://niezalezna.pl/307955-glowne-uroczystosci-rozpoczete-obchody-75-rocznicy-wyzwolenia-auschwitz]

Gości powitał prezydent Andrzej Duda, któremu towarzyszy pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda.

Andrzej Duda rozpoczął swoje wystąpienie podczas uroczystości od przywołania cytatu z opowiadania Tadeusza Borowskiego, więźnia obozu.

- My w Polsce dobrze znamy prawdę o tym, co się tu działo, bo opowiadali nam to nasi rodacy, którym Niemcy wytatuowali obozowe numery

- mówił prezydent.

Jak zaznaczył, "mija 75 lat od zakończenia tego potwornego, przerażającego, zbrodniczego koszmaru, który w tym miejscu rozgrywał się przez blisko pięć lat".

- Mijają już prawie trzy pokolenia od tamtego dnia, 27 stycznia 1945 roku, kiedy kilka tysięcy więźniów – wycieńczonych okrucieństwem oprawców, niewolniczą pracą, głodem i chorobami – doczekało się wreszcie wyzwolenia przez żołnierzy Armii Czerwonej

- powiedział.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts