Lewica zapowiada połączenie

zdjęcie ilustracyjne / Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Zarząd SLD był zgodny, że integracja lewicy poprzez połączenie SLD i Wiosny powinna rozpocząć się w sobotę 14 grudnia - powiedział wiceszef Sojuszu Tomasz Trela. Mamy ustalenie z Wiosną, że na szczeblu krajowym i wojewódzkim będą współprzewodniczący, jedna osoba z Sojuszu i jedna z Wiosny.

W sobotę zbiorą się władze statutowe SLD i Wiosny. Wówczas zapadną decyzje, które mają umożliwić konsolidację obu partii w jeden nowy projekt polityczny.

W środę w Warszawie obradował w tej sprawie zarząd Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

Trela powiedział, że zarząd SLD wnikliwie przeanalizował propozycje statutowe przed sobotnią konwencją.

- Była dyskusja, ale wszyscy byliśmy zgodni, że integracja lewicy poprzez połączenie SLD i Wiosny powinna rozpocząć się 14 grudnia. Są drobne korekty, jeżeli chodzi o statut, ale zespoły Wiosny i SLD mają jeszcze o tym rozmawiać. Natomiast liczę na to, że 14 grudnia delegatki i delegaci SLD podejmą decyzję o zmianie statutu partii. Później mamy wspólne spotkanie z przedstawicielami Wiosny

- dodał polityk.

Pytany, czy podczas zarządu SLD padły propozycja nazwy nowej formacji, która powstanie z połączenia SLD i Wiosny, Trela przekazał, że nie było dyskusji na ten temat. - Jeszcze przed sobotą, albo w ścisłym kierownictwie SLD, czyli przewodniczący, sekretarz i wiceprzewodniczący, będziemy o tym rozmawiać, albo dopiero ta nazwa będzie zaprezentowana podczas konwencji w sobotę - powiedział wiceszef Sojuszu.

- Dzisiaj rozmawialiśmy o stronie programowej, organizacyjnej statutowej. Najważniejsze decyzje są takie, aby zachować struktury polityczne na każdym szczeblu, czyli żeby były struktury polityczne na szczeblu powiatowym, wojewódzkim i oczywiście krajowym. Mamy ustalenie z Wiosną, że na szczeblu krajowym i na szczeblu wojewódzkim będą współprzewodniczący: będzie jedna osoba wskazywana przez Wiosnę, druga przez SLD

- zapowiedział polityk SLD.

Pod koniec listopada Lewica Razem zadeklarowała, że nie połączy się w jedną partię z SLD i Wiosną.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

W Syrii codziennie giną ludzie

/ pixabay.com

  

- Mimo zawieszenia broni w Syrii codziennie giną cywile - alarmowała Wysoka Komisarz Narodów Zjednoczonych ds. Praw Człowieka Michelle Bachelet, apelując o natychmiastowe wstrzymanie działań zbrojnych w prowincji Idlib.

"Jest to głęboko niepokojące, że cywile wciąż, każdego dnia, są zabijani w atakach rakietowych z lądu i powietrza"

- ubolewała Bachelet w oświadczeniu.

W czwartek Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Koordynacji Pomocy Humanitarnej (OCHA) przekazało, że około 350 tys. syryjskich cywilów, w większości kobiet i dzieci, musiało w ostatnich tygodniach opuścić domy w wyniku wznowionej w grudniu ofensywy sił syryjskiego prezydenta Baszara el-Asada w Idlibie.

OCHA zaalarmowało, że sytuacja humanitarna w Idlibie nadal pogarsza się w wyniku eskalacji działań wojennych mimo obowiązującego od 12 stycznia zawieszenia broni, które zostało uzgodnione między wspierającą syryjskie siły Rosją a Turcją, popierającą syryjskich rebeliantów, dla których Idlib jest ostatnim bastionem.

W wojnie w Syrii, która rozpoczęła się w marcu 2011 roku od stłumienia przez syryjskie siły bezpieczeństwa prodemokratycznych protestów, a później przekształciła w konflikt regionalny z udziałem mocarstw, śmierć poniosło ponad 380 tys. ludzi, w tym 115 tys. cywilów. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts