Ed Sheeran – brytyjskim artystą dekady. Najpopularniejszy album nagrała Adele

Ed Sheeran / youtube.com/printscreen

  

Official Charts Company ogłosiło listę najpopularniejszych brytyjskich piosenkarzy dekady. Pierwsze miejsce w tym ekskluzywnym rankingu zdobył Ed Sheeran, który w latach 2010-2019 miał aż 12 singli i albumów numer jeden.

Jego piosenki gościły także najdłużej, bo aż 79 tygodni, na pierwszych miejscach list przebojów zarówno w kategorii albumu jak i singli. Zdecydowanie największym hitem dekady była piosenka Shape Of You , która spędziła aż 14 tygodni na pierwszym miejscu i sprzedała się w liczbie ponad 4,5 miliona egzemplarzy.

Sheeran podziękował swoim fanom i followersom za ten sukces.

„Dziękuję wszystkim, którzy wspierali mnie przez ostatnie 10 lat, zwłaszcza moim niesamowitym fanom. Oto kolejna dekada!”

- napisał piosenkarz.


"Shape Of You" to jeden z trzech singli Sheerana w pierwszej piątce zestawienia. "Thinking Out Loud" jest na trzecim miejscu a "Perfect" na piątym.

Ogólnie Sheeran spędził 38 tygodni na pierwszym miejscu listy najpopularniejszych piosenek. Jego utwory były także odtwarzane w samej tylko Wielkiej Brytanii aż 4,6 miliarda razy.

Na liście najpopularniejszych albumów dekady "X" jest na trzecim miejscu, a Divide na czwartym.

A oto lista najpopularniejszych piosenek dekady:

1) Shape Of You - Ed Sheeran
2) Uptown Funk - Mark Ronson Ft Bruno Mars
3) Thinking Out Loud - Ed Sheeran
4) Despacito (Remix) - Luis Fonsi/Daddy Yankee/Bieber
5) Perfect - Ed Sheeran
6) One Dance - Drake Ft Wizkid & Kyla
7) Happy - Pharrell Williams
8) All Of Me - John Legend
9) Sorry - Justin Bieber
10) Rather Be - Clean Bandit Ft Jess Glynne

Zdaniem Martina Talbota, dyrektora generalnego Official Charts Company, Sheeran „naprawdę zdominował” ostatnią dekadę.

„Na początku był mało znanym, choć wysoko ocenianym, młodym 18-letnim chłopakiem z Suffolk - ale jego katalog osiągnięć od tamtej pory jest naprawdę niezwykły. Dziś jego pozycja jest mocno ugruntowana na najwyższym poziomie światowych gwiazd muzyki ” 

- dodał Talbot.

To wyróżnienie brytyjskiej gwiazdy pojawiło się zaledwie tydzień po tym, jak Spotify uznało go za najpopularniejszego artystę minionej dekady w Wielkiej Brytanii. Na całym świecie tylko Drake osiągnął więcej odtworzeń.

Pozostałe 10 najpopularniejszych piosenek jest zdominowane przez mężczyzn.

Wokalistki występują tylko jako goście lub współwykonawcy piosenek – jak na przykład Kyla w duecie z Drake'iem czy Jess Glynne z Clean Bandit.

Na listach najpopularniejszych albumów dekady to kobieta - Adele jest na szczycie, zajmując zarówno pierwszą, jak i drugą pozycję.

Lista najbardziej popularnych albumów dekady:

1) 21 - Adele
2) 25 - Adele
3) Multiply (x) - Ed Sheeran
4) Divide (÷) - Ed Sheeran
5) Christmas - Michael Buble
6) In The Lonely Hour - Sam Smith
7) Plus (+) - Ed Sheeran
8) Our Version Of Events - Emeli Sande
9) Progress - Take That
10) The Greatest Showman - Motion Picture Cast Recording

Drugą kobietą w zestawieniu 10 najlepszych albumów jest Emeli Sande, która zajęła miejsce ósme.

Ponieważ dane firmy przygotowującej zestawienie obejmują całą dekadę sprzedaży, starsze piosenki i albumy zdominowały obie listy.

Najnowszy album z 10 najlepszych to ścieżka dźwiękowa do The Greatest Showman, która ukazała się w grudniu 2017 roku.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: BBC, niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Z Rady Warszawy do Państwowej Komisji Wyborczej. Co o nowym sędzi mówią samorządowcy?

Dariusz Lasocki / facebook.com/Radny.Dariusz.Lasocki

  

Zgodnie z nowelizacją Kodeksu wyborczego siedmiu na dziewięciu członków Państwowej Komisji Wyborczej powołuje Sejm, zaś dwóch Naczelny Sąd Administracyjny i Trybunał Konstytucyjny. Wśród osób powołanych przez Sejm znalazł się były warszawski radny Dariusz Lasocki. Co sądzą o jego dotychczasowej aktywności stołeczni samorządowcy? Jak on sam ocenia swoją działalność w samorządzie?

Prezydent Andrzej Duda powołał nowy skład Państwowej Komisji Wyborczej. Nominację otrzymał również dotychczasowy stołeczny samorządowiec Dariusz Lasocki, którego dobrze znają mieszkańcy Pragi-Południe. To właśnie tam stawiał swoje pierwsze kroki jako dzielnicowy radny, którym był osiem lat. Co o jego działalności sądzi radny z ramienia Prawa i Sprawiedliwości Marek Borkowski?

– Bardzo trudno byłoby mi wskazać w Warszawie osobę, która tak angażowała się w aktywność lokalną. Prowadził przez kilka lat bezpłatne porady prawne w gocławskich parafiach. Zaangażował się w nagłośnienie nieprawidłowości w przypadku „reprywatyzacji” miejscowego Jeziorka Gocławskiego. Sprawa ta stanęła przed komisją do spraw reprywatyzacji nieruchomości warszawskich. Brał aktywny udział w udzielaniu pomocy dziesiątkom, jak nie setkom, ofiar tej nieszczęsnej reprywatyzacji. Żył cały czas nawet najmniejszą sprawą dzielnicy. Gdy doszło do potrącenia dziecka przed jedną ze szkół, zorganizował wielką demonstrację mieszkańców, w wyniku której władze zainstalowały w tym miejscu progi zwalniające. Mógłbym wymieniać jeszcze wiele takich inicjatyw. Oczywiście cieszę się, że tak zaangażowana osoba znajdzie się w Państwowej Komisji Wyborczej, niemniej myślę, że dla samorządu w stolicy to duża strata

– mówi w rozmowie z Dodatkiem Mazowieckim "GPC" radny. 

W wyborach samorządowych w 2018 r. Dariusz Lasocki zamienił ławy rady dzielnicy na ławy Rady m.st. Warszawy. Tam współpracował m.in. z radnym Koalicji Obywatelskiej, działaczem Platformy Obywatelskiej Pawłem Lechem.

– Radny Lasocki był jednym z tych samorządowców, z którymi często się nie zgadzałem, przede wszystkim w sprawach fundamentalnych dotyczących funkcjonowania samorządu, nie tylko warszawskiego. Jednak argumenty, które wysuwał, pozwalały na merytoryczną dyskusję. Dlatego będzie go brakowało w stołecznym samorządzie

– podkreśla radny. 

Dariusz Lasocki angażował się w kampanię wyborczą Patryka Jakiego kandydującego na prezydenta Warszawy w 2018 r.

Współpracował m.in. z Piotrem Guziałem, który o działalności Lasockiego mówi tak: – To bez dwóch zdań człowiek solidny, zawsze świetnie przygotowany, zaangażowany bez reszty w to, co robi. Obserwowałem go jako radnego Warszawy. Imponował dociekliwością i pracowitością, bardzo dobrze potrafi posługiwać się w pracy publicznej mediami społecznościowymi do komunikowania swoich działań – zaznacza Guział, były burmistrz Ursynowa, wieloletni stołeczny radny. 

Działalność Dariusza Lasockiego jako samorządowca na razie dobiegła końca. W ubiegłym tygodniu złożył mandat radnego, aby jak sam mówił, nie było żadnej wątpliwości co do jego bezstronności i apolityczności. A jak sam ocenia swoją 10-letnią działalności w samorządzie?

– Myślę ,że te 10 lat w samorządzie Warszawy to czas wytężonej pracy dla lokalnej społeczności Pragi-Południe, a w ostatnich kilkunastu miesiącach także dla Rembertowa. Zaczynałem w 2010 r. Zbudowałem rozpoznawalność i swego rodzaju markę. Markę kogoś, kto sprawami się zajmuje i je załatwia. Potrzeba aktywnych radnych, nie tylko takich, którzy na sesjach podnoszę rękę i głosują. Cieszę się, że sprawa Jeziorka Gocławskiego powoli się kończy. Mam nadzieję, że pozytywnie. Zżyłem się z mieszkańcami, moimi wyborcami. Byłem blisko ich spraw. Starałem się również wpoić dzieciom, że służba publiczna to nie tylko te wielkie sprawy, ale także te małe, dzielnicowe i podwórkowe. Nie bez żalu złożyłem mandat. Mam nadzieję, że nie zawiodłem. Zostałem członkiem PKW i jak powiedział prezydent Andrzej Duda, wręczając nam postanowienia o wyborze: „Państwowa Komisja Wyborcza jest jednym z podstawowych elementów gwarancyjnych funkcjonowania demokracji, w tym w jej najbardziej sztandarowym wymiarze, jakim są wybory”. Jako obywatel, prawnik, osoba publiczna mam także obowiązki wobec państwa, wobec Polski. Dzisiaj tym podstawowym jest praca w PKW, zagwarantowanie profesjonalnie przeprowadzonych i transparentnych wyborów

– zaznacza w rozmowie z Dodatkiem Mazowieckim "Gazety Polskiej Codziennie" były już stołeczny radny Dariusz Lasocki.
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Dodatek Mazowiecki "Gazety Polskiej Codziennie"
Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts