Kłopoty w Warszawie! Paraliż komunikacyjny po awarii sieci ciepłowniczej. „Utrudnienia są bardzo duże”

Zdjęcie ilustracyjne / fot. pixabay.com

  

Część Warszawy, gdzie doszło dziś do poważnej awarii ciepłowniczej, została sparaliżowana komunikacyjnie. Tworzą się ogromne korki. Wciąż trwają prace nad usunięciem skutków awarii, lecz - jak poinformował prezydent Rafał Trzaskowski - utrudnienia mogą mieć miejsce nawet do godziny 22.00.

Do awarii sieci ciepłowniczej doszło w rejonie ul. Powsińskiej i Gołkowskiej. Jak przekazał kom. Jarosław Sawicki z Komendy Stołecznej Policji, na miejscu awarii ciepłowniczej jest co najmniej osiem załóg policyjnych.

- Cały teren, gdzie doszło do awarii ciepłowniczej jest odseparowany od miasta, nie ma tam możliwości wjazdu. Utrudnienia są jak wiadomo o tej godzinie bardzo duże, chociaż dzięki informacjom w mediach większość kierowców dostosowała się i wie że ten rejon miasta należy omijać

- powiedział.

Dodał, że funkcjonariusze na bieżąco kierują ruchem w tym rejonie miasta.

- Należy słuchać się ich wskazówek, to oni decydują w którym momencie najlepsza jest trasa przejazdu i informują o tym kierowców

- podkreślił Sawicki.

Zgodnie z zapewnieniami Veolii, awaria ciepłownicza przy ul. Powsińskiej powinna zostać usunięta w ciągu 10 godzin od jej zaistnienia, czyli do godz. 22.00 - poinformował o tym prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Podkreślił jednocześnie, że ewentualne koszty związane z awarią spoczywają na spółce. Na miejscu awarii pracuje kilka ekip Veolii, a także policja i straż pożarna, obecni są również przedstawiciele stołecznego ratusza.

Gdzie są utrudnienia?
W związku z wyciekiem wody na drogę, obie jezdnie ul. Powsińskiej zostały zamknięte, na odcinku od al. W. Witosa do św. Bonifacego. Zamknięta jest także ul. Idzikowskiego od al. Witosa do ul. Powsińskiej. Objazd zamkniętego odcinka poprowadzony został przez al. W. Witosa, ul. Jana III Sobieskiego do św. Bonifacego. Tym objazdem kursują również autobusy linii 131, 180, 185 i 187. Autobusy linii 159, 162 i 164 jeżdżą przez ul. Gołkowską, św. Bonifacego do Jana III Sobieskiego.

Według wstępnych ustaleń wiadomo, że awarii uległa jedna z dwóch magistrali o średnicy 1100 mm dostarczająca ciepłą wodę z elektrociepłowni na Siekierkach.

Informacja o awarii dotarła do spółki o godzinie 9.30. Zgodnie z procedurami powołano sztab kryzysowy, a na teren awarii natychmiast skierowano dodatkowe 8 ekip pogotowia technicznego, które od razu rozpoczęły pracę nad zlokalizowaniem przyczyn i usunięciem skutków awarii

- podała Veolia Energia Warszawa S.A.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


Portugalia: 19 ofiar koronawirusa w ciągu doby. Wśród zmarłych był 14-latek

  

19 osób zmarło w Portugalii w ostatniej dobie wskutek zakażenia koronawirusem. Łączny bilans ofiar śmiertelnych wzrósł tym samym do 119 - poinformowało w niedzielę ministerstwo zdrowia w Lizbonie. W tym samym czasie o prawie 800 wzrosła liczba zakażeń, z 5170 do 5962.

Portugalskie władze sanitarne ujawniły, że jedną z osób zmarłych w ciągu ostatniej doby był 14-letni chłopiec, u którego badanie na obecność koronawirusa dało kilka dni wcześniej wynik pozytywny.

Wprawdzie chłopiec został zaliczony do liczby osób, które zmarły z powodu (wywoływanej przez koronawirusa choroby) Covid-19, ale rozpoczęto już badanie służące ustaleniu bezpośredniej przyczyny jego śmierci

- poinformowała telewizja RTP.

W niedzielę na drogach wyjazdowych z największych portugalskich miast policja zatrzymywała pojazdy, pytając kierowców o powód wyjazdu. Służby tłumaczą niespodziewaną akcję koniecznością ograniczenia ruchu między poszczególnymi częściami kraju. Kontrolowani kierowcy wskazywali zazwyczaj, że rząd nie nakazał podczas epidemii pozostawać w domach.

Jak ustaliła telewizja TVI, portugalskie służby od rana w niedzielę prowadzą kontrole również na plażach, szczególnie w aglomeracji Lizbony i Porto, a także w Algarve, na południu kraju. Od połowy marca obowiązuje zakaz wstępu na nie.

Do niedzielnego popołudnia najwięcej - ponad połowę - wykrytych dotąd w kraju przypadków zakażenia koronawirusem zanotowano w północnej części kraju.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts