Kolejny Polak z szansą na mistrzowski pas. Michał Cieślak wyznaczony do walki o tytuł WBC

/ facebook.com/cieslakboks

  

Michał Cieślak został wyznaczony do walki o mistrzostwo świata WBC w wadze junior ciężkiej - poinformował w środę promotor boksera Tomasz Babiloński. Radomianin ma spotkać się 18 stycznia w Kinszasie z reprezentantem Demokratycznej Republiki Konga Ilungą Makabu.

Kilkanaście dni temu pojawiła się informacja, że o wakujący pas czempiona World Boxing Council zmierzą się jego były posiadacz (oraz trofeum organizacji IBF) Krzysztof Włodarczyk i Makabu (26-2, 24 KO). Ostatecznie to jednak Cieślak będzie rywalem pięściarza z Afryki.

Walka Cieślaka z Makabu ma się odbyć w Kinszasie, stolicy dawnego Zairu, gdzie w 1974 roku doszło do jednego z największych pojedynków w dziejach boksu. W walce, która przeszła do historii pod nazwą "Rumble in the Jungle" Muhammad Ali pokonał George'a Foremana o mistrzostwo świata wszechwag. Swoją historię będzie mógł napisać też Cieślak

- powiedział  Babiloński.

30-letni radomianin dotychczas był w cieniu m.in. Włodarczyka (58-4-1, 39 KO) i Krzysztofa Głowackiego (31-2, 19 KO), którzy zdobywali pasy największych federacji w kategorii junior ciężkiej. Cieślak ma w dorobku 19 zwycięstw (13 KO) i jeszcze z nikim nie przegrał na zawodowych ringach. W tym roku wygrał z Yourim Kalengą (25-6, 18 KO) z DR Konga i Nigeryjczykiem Olanrewaju Durodolą (31-7, 28 KO).

Ostatnie tygodnie, wspólnie z trenerem Andrzejem Liczikiem, Cieślak spędził na zgrupowaniu w USA. Przygotowywał się tam do zaplanowanej na 20 grudnia gali "Babilon Promotion" w Nowym Dworze Maz., gdzie ma się spotkać z Albańczykiem Nurim Seferim (40-9, 22 KO).

To właśnie pięć lat temu od pojedynku z Seferim, nazywanym "Albańskim Tysonem", rozpoczęła się wielka kariera Głowackiego, późniejszego czempiona WBO. Stawką potyczki Cieślaka w podwarszawskim Nowym Dworze jest pas IBF International. Na tej samej gali mają wystąpić m.in. medalista MŚ i ME w kickboxingu Jan Lodzik oraz Przemysław Runowski i Łukasz Stanioch.

Widzę się w najbliższym czasie w bardzo mocnych walkach, a w najbliższym pojedynku chcę podkreślić swoją wysoką pozycję w rankingach. Czekam na pojedynek o mistrzostwo świata i wierzę, że wkrótce taka okazja nadejdzie

- powiedział niedawno Cieślak, którego karierę prowadzą Babiloński i Zbigniew Ratyński.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Akt oskarżenia przeciwko "Masie"

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/succo/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/deed.pl

  

Prokurator skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko Jarosławowi Ł. ps. Masa, Zbigniewowi G. – byłemu naczelnikowi wydziału wywiadu kryminalnego jednej z komend wojewódzkich policji oraz 20 innym osobom – poinformowała dziś rzeczniczka Prokuratury Krajowej Ewa Bialik.

Jak przekazała prokurator Ewa Bialik, akt oskarżenia do Sądu Okręgowego w Łodzi skierował 22 stycznia prokurator Lubelskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej.

"Prokurator oskarżył Jarosława Ł. ps. Masa o popełnienie siedemnastu czynów w tym m.in. oszustwa co do mienia znacznej wartości, czynów o charakterze korupcyjnym, fałszywych zeznań, przywłaszczenia powierzonego mienia, paserstwa oraz udaremniania zaspokajania wierzycieli"

– wskazała prokurator. Za zarzucane czyny "Masie" może grozić do 10 lat więzienia.

Ewa Bialik dodała, że prokurator w akcie oskarżenia wysłanym do sądu oskarżył Zbigniewa G. byłego naczelnika wydziału wywiadu kryminalnego jednej z komend wojewódzkich policji o popełnienie dziesięciu czynów w tym o charakterze korupcyjnym oraz ujawnienia informacji niejawnych. Za te czyny także grozi kara do 10 lat więzienia.

"Pozostałe osoby zostały oskarżone o popełnienie szeregu czynów, w tym o charakterze korupcyjnym, oraz oszustw co do mienia znacznej wartości"

– poinformowała rzeczniczka Prokuratury Krajowej. Te zarzuty również zagrożone są karą 10 lat więzienia.

Jak tłumaczyła prokurator Bialik, postępowanie dotyczyło oszustw kredytowych. Przestępstwa te, zdaniem prokuratury, polegały na doprowadzeniu do niekorzystnego rozporządzenia mieniem szeregu banków, powoływania się na wpływy w instytucjach państwowych oraz udzielania korzyści majątkowych jak i wyłudzania usług budowlanych.

"Śledztwo dotyczyło również wielokrotnego udzielania korzyści majątkowych naczelnikowi wydziału wywiadu kryminalnego jednej z komend wojewódzkich policji w związku z pełnioną przez niego funkcją publiczną, wyłudzania odszkodowań komunikacyjnych, ujawniania informacji niejawnych, udzielania substancji psychotropowych, udaremniania zaspokajania wierzycieli, składania zawiadomień o przestępstwach niepopełnionych i składania fałszywych zeznań"

– podkreśliła prokurator.

"Ponadto postępowanie obejmowało przywłaszczenie pieniędzy, nabywanie artykułów higienicznych oraz produktów spożywczych uzyskanych w wyniku czynu zabronionego oraz przyjmowania korzyści majątkowych przez funkcjonariusza policji oraz wielu innych" – dodała.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts