Linie lotnicze z mniejszym zyskiem

/ Image by Sasin Tipchai from

  

Linie lotnicze w 2020 roku mogą uniknąć recesji, ale ich zysk w 2019 r. będzie niższy, niż zakładano w prognozach - powiedział główny ekonomista Zrzeszenia Międzynarodowego Transportu Lotniczego (IATA) Brian Pearce. Dodał, że przewoźnicy w 2020 r. mogą zarobić ok. 29,3 mld dol.

"Wygląda na to, że linie lotnicze unikną recesji w 2020 r." - powiedział Pearce, przedstawiając w Genewie najnowszą prognozę dla branży lotniczej.

"W 2020 roku prognozuje się lepszy globalny wzrost PKB - ma to być rezultatem podjętych w tym roku działań fiskalnych. Powinno to wspierać zarówno popyt, jak i zyski linii lotniczych"

- powiedział.

Główny ekonomista Zrzeszenia Międzynarodowego Transportu Lotniczego przekazał, że zyski linii lotniczych w tym roku mają wynieść 25,9 mld dol., czyli o 2,1 mld dol. mniej niż wskazywały prognozy IATA z czerwca tego roku - wówczas organizacja szacowała, że przewoźnicy w tym roku zarobią 28 mld dol. Przychody linii lotniczych za 2019 r. wyniosą 838 mld dol.

"Na 2020 rok prognozujemy przychody linii lotniczych w wysokości 872 mld dol. i zysk na poziomie 29,3 mld dol." - powiedział Pearce.

Organizacja w 2020 roku spodziewa się, że linie lotnicze przewiozą w tym roku 4,72 mld pasażer. To o 4 proc. więcej niż w tym roku - 4,54 mld osób.

W skład Zrzeszenia Międzynarodowego Transportu Lotniczego wchodzi 290 linii lotniczych, w tym PLL LOT. Zapewnia ponad 82 proc. światowego ruchu lotniczego.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Kolejne haniebne słowa Andriejewa! „Polska ma wobec Rosji dług nie do spłacenia”

/ Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

  

Polska ma wobec Rosji i innych państw byłego ZSRR dług nie do spłacenia, dziś istnieje ona dzięki zwycięstwu ZSRS w II wojnie światowej - powiedział w poniedziałek ambasador Rosji Siergiej Andriejew, uczestniczący w obchodach 75. rocznicy wyzwolenia Auschwitz.

Polska istnieje dzisiaj dzięki zwycięstwu Związku Sowieckiego w II wojnie światowej. Gdyby nie było tego zwycięstwa, to nie byłoby na tej ziemi ani Polski, ani Polaków. Wiadomo, jaki los wodzowie III Rzeszy gotowali temu krajowi i jego narodowi

- powiedział Andriejew. Dodał, że "z tego powodu, jeśli już mówić o długach, to Polska ma dług nie do spłacenia przed Rosją i przed innymi państwami byłego Związku Radzieckiego".

[polecam:https://niezalezna.pl/307083-jaki-cel-mialo-to-spotkanie-putin-atakowal-polske-a-grodzki-proponowal-odnowienie-relacji]

Andriejew wyraził opinię, że "próby zrewidowania historii II wojny światowej są daleko nie nowe".

Teraz zbliża się 75. rocznica zwycięstwa narodu radzieckiego w Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej. Po raz kolejny całemu światu przypomniane zostanie, kto pokonał faszyzm, kto wniósł decydujący wkład w zwycięstwo (...), kto wziął najaktywniejszy udział w formowaniu powojennego systemu stosunków międzynarodowych

- powiedział.

Według słów dyplomaty właśnie to "nie wpisuje się w obecną wizję zachodnich partnerów, czy jak wolicie - oponentów, (wizję) tego, jak powinien być urządzony świat dzisiejszy".

[polecam:https://niezalezna.pl/303762-ambasador-rosji-idzie-w-zaparte-o-slowach-polskiego-wiceministra-mowi-bezpodstawne-i-obrazliwe]

Jako Wielką Wojnę Ojczyźnianą w Rosji określa się tę część II wojny światowej w latach 1941-1945, gdy ZSRS walczył po stronie koalicji antyhitlerowskiej.

Wypowiedź Andriejewa dla prasy przekazały media rosyjskie. Ambasador Rosji w Warszawie reprezentuje swój kraj w poniedziałek na obchodach w Polsce 75. rocznicy wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Birkenau.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts